, czwartek 17 stycznia 2019
Słodko-gorzkie chwile trzykrotnego Mistrza Europy
Kajetan Kajetanowicz już po raz trzeci został Rajdowym Mistrzem Europy! fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Słodko-gorzkie chwile trzykrotnego Mistrza Europy

red./mat.pras.
Kajetan Kajetanowicz już po raz trzeci został Rajdowym Mistrzem Europy! Tym samym wraz ze swoim pilotem Jarkiem Baranem jest niepokonanym od trzech sezonów duetem rajdowym w Europie! Ten sukces jest szczególny, ze względu na to, że dotychczas żadna polska załoga nie zdobyła z rzędu trzech tytułów w historii Rajdowych Mistrzostw Europy. Niestety radość z sukcesu nie trwała długo.

Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran od wielu lat osiągają wybitne wyniki. To Rajdowi Mistrzowie z lat 2015, 2016 i 2017. Wspólnie zdobyli również cztery tytuły Mistrzostw Polski z rzędu. Takie sukcesy mogły być możliwe tylko dzięki ciężkiej pracy i wielogodzinnym przygotowaniom. Znaczenie miało też dobre przygotowanie zespołu, który liczy ponad 20 osób.

– Gdy siedemnaście lat temu rozpoczynałem starty w rajdach, nie spodziewałem się, jak wiele można osiągnąć w tym sporcie. To wielka radość i satysfakcja zdobywać najważniejsze tytuły rajdowe w biało-czerwonych barwach. Razem z naszymi partnerami: Grupą LOTOS, Delphi, Driving Experience oraz CUBE.ITG jesteśmy po raz trzeci Mistrzami Europy. Trudno krótko podsumować ten sezon. Był z pewnością pełen emocji, trudnych decyzji, dynamiczny, ciekawy, ale także nie zabrakło w nim wielu niespodziewanych momentów. Teraz wiem, że przyjęta na początku strategia, której celem było całościowe zwycięstwo Mistrzostw – okazała się najlepszą decyzją tego sezonu! I mamy to, na co czekali nasi kibice! Ten wynik to rezultat pracy wyjątkowej ekipy LOTOS Rally Team razem z M-Sport – jesteście najlepsi w Europie! To dla mnie wzruszający moment, w którym myślę o mojej rodzinie, bliskich, przyjaciołach, kibicach, partnerach. Osobiście czy myślami — wiem, że ze mną jesteście, i za to Wam dziękuję – mówił Kajetan Kajetanowicz. 

W tym roku polski duet pojechał w ośmiu rundach rozgrywanych w okresie ośmiu miesięcy. Droga po mistrzowski tytuł rozpoczęła się od Rajdu Azorów poprzez asfalowy Rajd Wysp Kanaryjskich, legendarny Rajd Akropolu, szutrowy Rajd Cypru, Rajd Rzeszowski, czeski Rajd Barum i Rajd Rzymu. Ostateczny triumf w klasyfikacji generalnej zwieńczyła finałowa rozgrywka w Rajdzie Lipawy na Łotwie.

– Rajdowe Mistrzostwa Europy to niezwykły serial. Ścigamy się w różnych krajach, na różnych nawierzchniach i w odmiennych warunkach. Walczymy z wymagającymi konkurentami, którzy zmuszają do najwyższego wysiłku. Wywalczyliśmy trzeci z rzędu tytuł rajdowych Mistrzostw Europy — jako pierwsza załoga w 64-letniej historii tego cyklu. Wiem, że nie byłoby to możliwe bez wieloletniego, stabilnego wsparcia najlepszych Partnerów. Trudno opisać słowami co czuję. To wielki dzień dla nas osobiście i dla całego LOTOS Rally Team. Nie sposób wymienić wszystkich osób, których bezpośrednia pomoc i ciężka praca doprowadziła nas na szczyt. Kochani, bardzo Wam dziękuję — wszyscy jesteśmy Mistrzami. To również wielki dzień w historii polskich rajdów. Słowa i gesty wsparcia, które niezmiennie płynęły od Was przez cały ten trudny rok, były dla nas bardzo ważne. Bardzo Wam dziękujemy! – dodał Jarek Baran. 

Niestety zespół Kajetana Kajetanowicza nie mógł długo cieszyć się z tytułu, a jeden z najpopularniejszych sportowców naszego powiatu słusznie zrezygnował z walki o podium finałowej rundy sezonu. W trakcie drugiego dnia Rajdu Lipawy (niedziela, 8.10) doszło do tragedii. Śmigłowiec, na którego pokładzie znajdowali się Polacy z zespołu Kajetana runął na ziemię po przebyciu kilkuset metrów. Z relacji świadków wynika, że zahaczył o linie wyskokiego napięcia. W wypadku śmierć poniosła jedna osoba, pozostałe są ciężko ranne.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama