, niedziela 28 kwietnia 2024
warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/betagc/public_html/sites/default/modules/cck/content.module on line 1284.
Paweł Szymkowski z CKM został wicemistrzem SuperEnduro
Zawodnicy Cieszyńskiego Klubu Motorowego osiągają co raz lepsze wyniki. Paweł Szymkowski zajął drugie miejsce w generalnej klasyfikacji SuperEnduro. fot: Marek Ogrodzki

BŚ/mat.pras.

Komentarze: ()    Zobacz opinię czytelników (10)    Dodaj opinie
Zawodnik Cieszyńskiego Klubu Motorowego został wicemistrzem Pucharu Świata Juniorów w SuperEnduro roku 2013. Sukces Pawła Szymkowskiego jest tym większy, bo zawodnik dopiero co zaczyna swoją karierę w tej nowej dyscyplinie.

Swoją przygodę z SuperEnduro Paweł Szymkowski zaczął od występu w Łodzi w roku 2010 traktując go jako trening przed sezonem 2012, w którym w klasyfikacji generalnej został Mistrzem Polski w rajdach enduro. Po namowie prezesa CKM, Macieja Wróbla, postanowił zgłosić swój udział w pierwszej eliminacji SuperEnduro w Łodzi w grudniu minionego roku. - Start w tych zawodach potraktował już bardzo poważnie, ku wielkiemu zaskoczeniu wszystkich widzów zajął pierwsze miejsce po dwóch wyścigach. Razem z Pawłem zarząd klubu podjął decyzję o wystawieniu zawodnika w dwóch pozostałych rundach w Hiszpanii oraz Francji. Decyzja zmotywowała go do dalszej ciężkiej pracy - informują władze Cieszyńskiego Klubu Motorowego.

Na efekty jego pracy nie trzeba było długo czekać. Szymkowski okazał się najlepszym z Polaków, którzy rywalizowali w drugiej rundzie zawodów rozgrywających się w Barcelonie w lutym tego roku. Ostatecznie zawodnik zajął czwarte miejsce. Potem przyszła kolej na rywalizację we Francji. Tam, 9 marca, po pierwszym wyścigu Paweł zajął pierwsze miejsce, drugi wyścig zakończył na czwartej pozycji, co w sumie złożyło się na trzecią lokatę.

W klasyfikacji generalnej Paweł Szymkowski zdobył tytuł wicemistrza Pucharu Świata w klasie Junior. Mistrzem w tej kategorii został Mccanney Danny. Trzecie miejsce wywalczył Redondi Giacomo. - Zaledwie jednym punktem przewagi Paweł wygrał z trzecim Redondi Giacomo. Ta niewielka przewaga punktowa na pewno nie pomagała jemu w jeździe, a jedynie potęgowała stres. Paweł cały czas musiał jechać bardzo skupiony, żeby nie popełnić żadnego błędu, który mógł go kosztować utratę pozycji na podium - dodają władze klubu CKM.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie

Tylko dlaczego na zdjęciu nie ma Pawła ;)