, sobota 6 czerwca 2020
Otwarte lodowisko w Brennej już działa!
Lodowisko w Brennej będzie czynne przez cały sezson zimowy. fot: Barbara ŚliżDodaj do Facebook

Otwarte lodowisko w Brennej już działa!

W piątek, 2 grudnia, do użytku mieszkańców Brennej oficjalnie oddano sztuczne lodowisko. Miłośnicy jazdy na łyżwach nie będą już musieli jeździć do Cieszyna, by móc uprawiać ten sport. Lodowisko będzie otwarte przez cały tydzień. W planach gminy jest organizowanie imprez sportowych na tym obiekcie.

Lodowisko w Brennej powstało w ramach projektu kluczowego infrastruktury około turystycznej, którego celem była m.in. odnowa amfiteatru, modernizacja parku i budowa parkingów. Całość projektu pochłonęła ok. 10 mln złotych.

Nowo powstałe lodowisko o wymiarach 20m x 30x m czynne będzie w ciągu całego tygodnia. Wstęp na ślizgawkę wynosi 4 zł od osoby dorosłej i 2 zł od młodzieży szkolnej. - Płacimy raz i możemy jeździć do woli. Można zostać tutaj nawet cały dzień, jeśli tylko ma się w termosie herbatę i zapas kanapek. Dodatkowo do dyspozycji osób korzystających z lodowiska dostępnych jest bezpłatnie 200 par łyżew - mówi Anna Musioł, specjalista do spraw kultury w Ośrodku Promocji, Kultury i Sportu w Brennej.

Ślizgawka powinna być wykorzystywana przez cały sezon zimowy. Agregat, który utrzymuje tafle lodu będzie go produkował, jeśli na zewnątrz będzie nawet 13 st. Celsjusza.

Młodzież z okolicznych szkół dzięki powstałej inwestycji ma szanse aktywnie uprawiać sport na świeżym powietrzu. - Jeśli tylko budżet gminy pozwoli będziemy chcieli organizować jakieś imprezy sportowe na tym obiekcie. Pierwszą mamy już za sobą. Firma zajmująca się organizacją czasu wolnego zorganizowała zawody w curlingu, takich spotkań na pewno będzie więcej - zapewnia Musioł.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Brawo Brenna!!! Pomysł świetny i na pewno się opłaci na dłuższą metę!

Turniej Curlingowy SUPER !! Zabawa przednia :) Dziękuję firmie Integracje24.pl, która zorganizowała turniej. Oby więcej w naszej gminie !!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama