, sobota 4 lipca 2020
Rusza szkółka hokeja dla najmłodszych. Sprawdzi się?
"Czarne Pantery" nie będą trenowac nowych adeptów hokeja to jednak istnieją szanse, by po raz kolejny rozegrać mecz amatorskich drużyn w cieszyńskiej Hali Widowiskowo-Sportowej. fot. Janusz Chrapek Dodaj do Facebook

Rusza szkółka hokeja dla najmłodszych. Sprawdzi się?

BARBARA ŚLIŻ
Rusza szkółka hokeja dla najmłodszych. Sprawdzi się?

Cieszyński obiekt jest jednym z najlepszych w regionie. Być może dzięki nowej inicjatywie będzie można podtrzymać tradycję dyscypliny hokeja w mieście. fot. BŚ

Sprawa hokeja wraca do Cieszyna niczym bumerang. Ostatnio dzięki powołanej przez Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu do życia szkółki hokeja na lodzie. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbyło się 22 października. Chętnych do uprawiania tego sportu znalazło się... piętnastu.
Według poprzednich włodarzy miasta, hala nie ma odpowiednich zabezpieczeń, które są niezbędne do tego, by mogły odbywać się w niej mecze hokejowe. Bogdan Ficek, poprzedni burmistrz Cieszyna, zapewniał jednak, że tylko w przypadku pojawienia się w Cieszynie dziecięcej szkółki hokejowej zmieni zdanie i wyrazi zgodę na organizowanie spotkań z prawdziwego zdarzenia.

Dyrektor MOSiR ogłosił nabór dzieci do szkółki na lodzie prowadzonej przez towarzystwo TS Slavoj Czeski Cieszyn. - Odbyło się to bez przeprowadzenia jakiejkolwiek oferty czy konkursu i okazało się, że można grać w hali bez utraty gwarancji czy innych konsekwencji. Organizatora zajęć wybrano w kuluarach gabinetu dyrektora MOSiR. To kolejny przykład arogancji, porozumienia i braku współpracy z mieszkańcami miasta i nielicznymi już działaczami sportowymi z Cieszyna przez dyrektora Niżnikiewicza - mówi Czesław Banot, radny Cieszyna.

Działacze Cieszyńsko-Jastrzębskiego Towarzystwa Hokejowego Czarne Pantery od lat starali się o zorganizowanie szkółki hokeja. To jednak nie oni otrzymali pozwolenie na prowadzenie szkółki. - Zajęcia prowadzone będą wspólnie z partnerem czeskim i odbywać się będą 2-3 razy w tygodniu z czeskimi trenerami. Młodzi adepci hokeja będą trenować u nas, starsi, bardziej doświadczeni w Czechach - informuje Rafał Zdunek manager do spraw rozwoju cieszyńskiej hali. - Nie mnie jest oceniać, dlaczego zostało wybrana ta oferta. Wiem, że Czesi przychodzą do nas zupełnie za darmo, nie oczekują żadnych odpłatności, dlatego ta oferta wydała nam się bardzo atrakcyjna. Plusem jest także poziom kształcenia zawodników, który, nie obrażając polskich trenerów, jest wyższy po czeskiej stronie.

PISALIŚMY: Kaczyce: 52 załogi wystartowały w drugiej rundzie Mini Sprintu

Po pierwszym spotkaniu do szkółki zapisało się 15 osób, Docelowo ma być stworzona grupa ok. 30-35 osób, które będą brały udział w turniejach na poziomie juniorskim. - W przyszłości planujemy zorganizowanie turnieju na kształt tego z ubiegłego roku, kiedy to Czarne Pantery zorganizowały u nas mecze - mówi Zdunek.

Co o nowym pomyśle MOSiRu myślą mieszkańcy? - Dobrze, że zainwestowano w szkółkę hokeja. Cieszyn miał przecież wielkie hokejowe tradycje. Wróćmy do korzeni, niech miasto rozwija się także pod względem sportowym. Mam nadzieję, że dzięki temu hala będzie użytkowana zgodnie z jej przeznaczeniem, a w przyszłości będziemy mieli prawdziwych sportowców, którzy będą nas reprezentować w świecie - komentuje Marek Dyrda.

Pierwsze zajęcia z hokeja połączone ze spotkaniem organizacyjnym odbędą się 29 października, o godz. 10.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Cieszynie.
Komentarze: (13)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Czy to nie jest wujo Rycho?

Do K! Pisałbyś z sensem a nie pluł jadem.Czuj duch!

http://www.hokej-litvinov.cz/ prosze, sponsor zawsze się znajdze. tylko tematem organizacji musi zajmować się profesionalista a nie pastuch Niźnikiewicz

...ciekawe, że jak ja chodziłem za szkółką i prowadziłem "rozmowy" z burmistrzem i pożal się Boże panem N to nic nie dało się zrobić,a tu nagle miesiąc po rozmowach tworzy się szkółka. Polska za władzy takich ludzi doprowadza do tego, że extraligowa drużyna hokeja Czeskiego Litvinow ma sponsora Verve ktora ciśnie w hokej grube miliony a w nasz hokej nie inwestuje z wiadomych powodów. I jak tu w tym kraju ma być sport na poziomie, jak inwestorzy nawet mają Polske w D i wolą inwestować w Czechy? Przez Was "społeczniki" Cieszyn i Polska wygląda tak jak wygląda. Dziękujemy Wam za to, na szczęście kara was nie minie

To nie jest żadna nagonka tylko proste i rzeczowe pytania! A swoją drogą skoro Pan Niżnikiewicz jest taki m dobrym i cenionym fachowcem to bez problemu wygra konkurs ofert na stanowisko dyrektora który mam nadzieję Pan Burmistrz w końcu ogłosi!!!

Placebo, nie jesteś przypadkiem z PIS? Jaka nagonka? Nie rozumiesz podstawowych spraw? Płatne lekcje spowodują brak chętnych i Niżnikiewicz powie: ja chciałem ale ludzie to olali.

Obserwuję klasyczną nagonkę na dyr. Niżnikiewicza. Ciekawi mnie kto za tym stoi?Kto ma chrapkę na jego stanowisko?

w przyszłości???? takie turnieje (mimo że amatorskie) powinny być organizowane przynajmniej raz w miesiącu Panie Zdunek! Na ostatnim turnieju przewinęło się kilkaset osób, a na meczu finałowym było około 200 ludzi!! tyle co na wszystkich zawodach curvingowych razem wziętych, a może i lepiej! Ale Wy to macie głęboko w d...

i teraz popatrzcie.... czescy trenerzy się zrzekli wynagrodzenia, robią to za free, może i interes w tym wietrzą na przyszłe talenty, ale nasz MOSiR ma sport w głębokim poważaniu, nie dość że przypisuje sobie łaskawie szkółkę to od siebie nie daje kompletnie nic, tylko kasa się liczy, bo ta szkółka płatna ma być. Rozumiem tłumaczenia że hokej to drogi sport, ale na sam start nawet lodowiska gratis nie udostępnią. To jest właśnie cieszyńskie "propagowanie" sportu i w tym przypadku, "przywracanie" tradycji hokejowych. Jawnie robią z siebie idiotów! Mają ludzi za kompletnych debili. Wstyd się komuś spoza Cieszyna przyznać...

Mam pytanie do Pana Zdunka, skoro trenerzy przychodzą za darmo, dzieciaki za szkółkę muszą płacić 10-15zł za jedną lekcję!!! to co mosir daje od siebie???

FABEK ma

Midos a możesz powiedzieć kto w Cieszynie ma uprawnienia instruktorskie w hokeju na lodzie?

I znowu Niźnikiewcz pokazał wszystkim gdzie ich głęboko ma! Aczkolwiek trzeba przyznać, że Slavoj oferuje wyższy poziom szkolenia ale dam głowę , że jak już tylko wyłowi jakiś talent to go przytulą za Olzą oferując lepsze warunki i perspektywę rozwoju. A Polska nadal zostanie "Królem piłki nożnej" hehehe.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama