, środa 1 maja 2024
Mieszko Piast zorganizował kolejny już euroregionalny halowy turniej piłki nożnej
Organizator niedzielnego turnieju, klub Mieszko Piast, wywalczył 4 i 9 miejsce.  fot: BŚ

Dodaj do Facebook

Niedzielny turniej był jednym z siedmiu organizowanych przez cieszyński klub Mieszko Piast. fot. BŚ

Dwie grupy, w tym 10 drużyn, wzięło udział w niedzielnym, 11 marca, euroregionalnym halowym turnieju piłki nożnej. Organizator imprezy, klub Mieszko Piast, wywalczył 4 i 9 miejsce.

Halowy turniej piłki nożnej rozegranym w hali Uniwersytetu Śląskiego zakończył się zwycięstwem drużyny Gwiazda z Rudy Śląskiej, która w finale pokonała Rozwój Katowice 1:0.

W cieszyńskim turnieju udział wzięły następujące drużyny: Rozwój Katowice, Gwiazda Ruda Śląska, Kuźnia Ustroń, Polonia Bytom, Stadion Śląski Chorzów, BKS Bielsko-Biała oraz Mieszko Piast. - Poziom meczy był wysoki i bardzo wyrównany - komentował Wiesław Kluz, trener Mieszka Piast.

Pierwsza drużyna cieszyńskiego klubu zajęła 4. miejsce przegrywając w finale ze Stadionem Śląskim Chorzów 0:4. Z kolei druga drużyna w meczu o 9.miejsce przegrała z Polonią Bytom 0:2 zajmując ostatnią pozycję w turnieju. - Taki turniej dla naszych zawodników to przede wszystkim zdobycie cennego doświadczenia, możliwość poznania techniki innych drużyn, obycia się z piłką. Piłkarze z klubu Mieszko Piast potrafią rywalizować z zawodnikami czołowych drużyn z tabeli - mówił Dawid Paruzel, członek klubu Mieszko Piast.

Niedzielny turniej był jednym z siedmiu organizowanych przez cieszyński klub Mieszko Piast, dodatkowo młodzi piłkarze wyjeżdżają na 10 innych turniejów organizowanych w całym województwie śląskim. - Takie wyjazdy mobilizują do jeszcze większej pracy i wywołują silnego ducha rywalizacji, pozwalają młodym piłkarzom pokazać się z jak najlepszej strony i zdobywać cenne uwagi czy wskazówki trenerskie - dodał Paruzel.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.