, sobota 19 września 2020
Grać na całego i walczyć do upadłego, czyli turniej KP LUKAM bardzo udany
Skoczowska drużyna zajęła wysokie, 4. miejsce. To zasługa m.in. Patryka Tyrny, zawodnika, który okazał się jednym z trzech najlepszych strzelców turnieju.  fot: Bartek KukuczDodaj do Facebook

Grać na całego i walczyć do upadłego, czyli turniej KP LUKAM bardzo udany

Grać na całego i walczyć do upadłego, czyli turniej KP LUKAM bardzo udany

Drużyna LUKAM wystawiła do rywalizacji dwa zespoły. fot. Bartek Kukucz

Klub Piłkarski LUKAM Skoczów zajął 4. miejsce w organizowanym przez siebie pierwszym turnieju halowej piłki nożnej. Drużyna, zaledwie z rocznym stażem, już osiąga spore sukcesy. Miejsce tuż za podium w turnieju, w którym walczą najlepsze zespoły z województwa śląskiego nobilituje. Emocji sportowych nie brakowało.

Osiem najlepszych drużyn piłkarskich, z rocznika 2000, wzięło udział w pierwszym, organizowanym przez KP LUKAM Skoczów, turnieju halowej piłki nożnej. Trenerzy, sędziowie, kibice, a przede wszystkim zawodnicy bardzo pozytywnie ocenili sobotnią, 28 stycznia, imprezę sportową. - To nasz pierwszy turniej, mamy nadzieję, że ci z was, którzy przyjechali tutaj dzisiaj będą chcieli przyjechać ponownie - mówił Ireneusz Kościelniak, trener KP LUKAM.

BBTS Podbeskidzie, Górnik Zabrze, GKS Katowice, LUKAM Skoczów A, BKS Stal Bielsko-Biała, LUKAM Skoczów B (2001-2002), LKS Pogórze oraz KS Kuźnia Ustroń tak ukształtowała się końcowa tabela najlepszych drużyn sobotniego turnieju. Podbeskidzie nie miało sobie równych.

- Poziom meczy był wysoki pomimo tak młodego wieku zawodników. Gra bardzo płynna, wszyscy świetnie operowali piłką. LUKAM Skoczów niewiele odstawał od pozostałych drużyn, brakuje im jednak doświadczenia i obycia, ale z czasem i to da się wypracować - komentował sędzia turnieju.

Skoczowska drużyna zajęła wysokie, 4. miejsce. To zasługa m.in. Patryka Tyrny, zawodnika, który okazał się jednym z trzech najlepszych strzelców turnieju. Szczęścia zabrakło mu jednak w rzutach karnych, które zadecydowały o zwycięstwie. Ostatecznie tytuł zdobył Zbyszek Wojciechowski z drużyny BBTS Podbeskidzie. - Chcemy powalczyć o puchar, łatwo nie będzie - mówił przed meczem zawodnik LUKAMU. - Patryk jest typowym napastnikiem, w trakcie turnieju miał więcej szans, na zdobycie bramek, nie wykorzystał ich, ale wie gdzie popełnił błędy i będzie starał się je poprawić. Chłopak ma talent, a my musimy go oszlifować, żeby się nie zmarnował - dodał Kościelniak.

Bohaterem turnieju była drużyna BBTS Podbeskidzie, zespół od samego początku była faworytem do najwyższego trofeum. - Cieszą mnie słowa uznania zawodników skierowane w moją stronę, jak widać wszystko zostało zweryfikowane na boisku - powiedział Wojciech Flauder, trener Podbeskidzia. - Obserwuję dużą przepaść między trzema drużynami dominującymi, a pozostałymi uczestnikami. Pozostali są jakby o kilka klas niżej, jednak trzeba pamiętać, że nie od razu przychodzą dobre wyniki, na nie trzeba zapracować, a gospodarze? Gospodarze zawsze są groźni - dodał Flauder.

Warto dodać, że drużyna LUKAM wystawiła do rywalizacji dwa zespoły. W turnieju wzięli udział także chłopcy z rocznika 2001-2002, którzy zajęli 6. miejsce. - Ci zawodnicy są młodsi nawet o dwa lata od pozostałych piłkarzy, to duża przepaść między zawodnikami, a mimo to chłopcy nieźle sobie poradzili - komentował trener. - LUKAM był lepszy w tym meczu, dla nas jeszcze nie jest ważny sam wynik, jak nabranie doświadczenia, obycie się z grą, z takimi turniejami. Jesteśmy zadowoleni z tego występu - dodał Rafała Malinka, trener BKS Bielsko-Biała.

Sam turniej w opinii trenerów, jak i kibiców był bardzo udany. - Po zakończonej rywalizacji zebraliśmy mnóstwo pochwał od przedstawicieli klubów, wszyscy zgodnie twierdzili, że turniej ten był bardzo dobrze zorganizowany, przede wszystkim pod względem czasowym - komentuje Andrzej Ogórek, prezes LUKAM Skoczów i dodaje: - dostaliśmy dwie znaczące dla nas propozycje. GKS Katowice zaproponował nam, żebyśmy wzięli udział w meczach rozpoczynających rozgrywki pierwszoligowe, a Górnik Zabrze z kolei zaoferował uczestnictwo w czterotygodniowym cyklu, który rozpocznie się już 25 lutego.

Dla zainteresowanych, skoczowską drużynę będzie można zobaczyć już w najbliższą sobotę, 4 lutego, podczas jubileuszowego turnieju BKSu Bielsko-Biała.

Komentarze: (4)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

4 miejsce na 8 drużyn to środek tabeli , ale wg korniszona i kościelnego to wysokie miejsce tuż za podium. Błagam już dosyć ochów i achów na temat waszej "elitarnej " szkółki za pieniądze, bo już trudno to wytrzymać. Za chwile lodówke otworze, a tam ... lukam.

A tu info o podobnym turnieju ale w Ustroniu, szkoda, że redakcja faworyzuje tylko jeden zespół (jedną szkółkę piłkarską). Na podobnych zasadach działa Kuźnia Ustroń, lecz o tym redaktorzy nie piszą... http://kuznia.futbolowo.pl/news,1311254,turniej-rocznika-1999-i-2000.html

Turniej przeciętny, poziom drużyn poniżej przeciętnej

Tevez następnym razem przyjdź na turniej.
Drużyny Podbeskidzia, GKS-u i Górnika prezentowały bardzo dojrzały futbol (jak na U12). Reszta musi ciężko pracować aby doganiać najlepszych... i nie są bez szans.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama