, piątek 26 kwietnia 2024
Medale Shindo na czeskich matach
O najlepsze miejsca walczyło łącznie 746 zawodników, czyli 109 klubów z 12 krajów. fot: arch. KS Shindo

red./mat.pras.
Zawodnicy Klubu Sportowego Shindo odnoszą kolejne sukcesy! Tym razem są to medale zdobyte podczas Międzynarodowego Turnieju Karate Grand Prix Ostrava 2017, który odbył się 4 listopada w Ostravie. O najlepsze miejsca walczyło łącznie 746 zawodników, czyli 109 klubów z 12 krajów.

Klub Sportowy Shindo reprezentowało trzynastu zawodników. Rywalizacja na Czeskich matach przyniosła im 6 medali: trzy srebrne i jeden brązowy w Kumite oraz 2 brązowe w Kata. Najlepiej spośród cieszyńskich reprezentantów wypadł zdecydowanie Mateusz Cieślar, któremu niewiele zabrakło do złota w dwóch konkurencjach Kumite juniorów OPEN i w +75 kg. Mateusz ostatecznie zdobył dwa srebrne krążki. Klaudia Szymańska w Kumite +60 kg U-21 również wywalczyła srebro. Ten sam kolor krążka dołożyła Maja Borzęcka w konkurencji Kata indywidualne 10-11 lat. Patrycja Kądziałka w Kumite U-21 -60kg wywalczyła brąz, a w Kata przegrała 3:2 o brązowy medal zajmując 5 pozycję. Dziewczyny w składzie Monika Kania, Julia Śliwczyńska, Marta Kopica zdobyły brązowy medal w Kata drużynowym. Druga drużyna Shindo w składzie M. Borzęcka, A. Śvrćkova, M. Mrowiec zajęły 5 miejsce. Również na 5 miejscu zmagania zakończyła Maria Kopala w Kumite.