, poniedziałek 26 sierpnia 2019
Another Pink Floyd aktywuje DOBRO
Dobro, miłość i solidarność będą promieniowa w sercach już 9 grudnia podczas koncertu Another Pink Floyd w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Another Pink Floyd aktywuje DOBRO

Inicjatywa Aktywuj Dobro wraca z kolejnym pomysłem na wspieranie potrzebujących i wysyłanie pozytywnej energii w eter. Dobro, miłość i solidarność będą promieniowa w sercach już 9 grudnia podczas koncertu Another Pink Floyd w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie.

Aktywuj Dobro to projekt społeczno-kulturalny stowarzyszenia SPOT oparty o działania charytatywne. SPOT, Stowarzyszenie Pozytywnych Oddziaływań Twórczych, ma na celu szerzenie kultury i sztuki w regionie Śląska Cieszyńskiego i Podbeskidzia. - Jesteśmy grupą młodych ludzi, którzy chcą robić dobre rzeczy. Inspiruje nas ludzkie szczęście, uśmiech, a przede wszystkim szczera miłość do drugiego człowieka - mówi Symeon Czepczor, założyciel SPOT.

Te inspiracje i potrzeby serca stały się impulsem do powstania projektu Aktywuj Dobro. - Chcemy aktywować dobro w codzienności, pomagając ludziom chorym, biednym, samotnym, zagubionym. Uważamy, że dobra nie trzeba szukać na drugim końcu świata, wystarczy się rozejrzeć, dostrzec je w sobie i aktywować. Pragniemy być siłą, która uchyli nieba niejednemu człowiekowi, ale i pomoże spełnić ludzkie marzenia. Wierzymy, że uda nam się na przykład sponsorować płytę ambitnego zespołu lub utalentowanego artysty - uśmiecha się Czepczor.

Jak w praktyce wygląda aktywowanie dobra? Członkowie SPOT organizują koncerty charytatywne, z których cały dochód jest przekazywany na pomoc potrzebującym. Do tej pory Aktywuj Dobro wsparło Centrum Opieki Dziennej dla Chorych Dzieci „Świetlikowo” oraz Hospicjum „Otwarte Drzwi” w Skoczowie. Razem z nim artyści (m.in. Michał Kempa, Ghostman, Skazani na bluesa i Piotr Popek), którzy zdecydowali się wystąpić na scenie Teatru im. Adama Mickiewicza w Cieszynie i przekazać swoje honorarium na rzecz chorych dzieci. Plany członków projektu sięgają jednak poza region województwa śląskiego. - Chcemy zwiększyć zakres naszych działań na całą Polskę - zapewnia Mery Jabłońska, która wraz z Symeonem współtworzy projekt.

Dobro będzie można aktywować 9 grudnia w towarzystwie zespołu Another Pink Floyd. Jak zapewniają organizatorzy, każdy z widzów zostanie zabrany w muzyczną podróż przez życie i twórczość pionierów psychodelicznego rocka. Głosem Pink Floydów będzie Norman Power, wokalista o liryce Davida Gilmoura i charyzmie Rogera Watersa w jednym gardle, zaś brzmieniem 10-osobowy zespół złożony z muzyków na stałe współpracujących z asami polskiej sceny. W repertuarze legendarne utwory Pink Floyd, które wzruszą, poruszą i wzbudzą mnóstwo emocji - „Shine On You Crazy Diamond”, „Wish You Were Here”, „Dogs”, „Time”, „Comfortably Numb” i wiele innych. Koncert wzbogacą efekty wizualne - w oknie sceny widzowie zobaczą tradycyjny ekran w kształcie koła z wizualizacjami, zdjęciami i filmami. Dużą rolę odegra też światło tworzone ruchomymi lampami z obręczy konstrukcji ekranu.

Koncert Another Pink Floyd, najbliższe spotkanie promowane szyldem Aktywuj Dobro, 9 grudnia (sobota) o godz. 18 w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie (Plac Teatralny 1). Szczegółowe informacje na stronie wydarzenia na Facebooku. Bilety w cenie 30-80 zł trafią do sprzedaży 6 listopada.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama