, środa 26 luty 2020
Hokej: Ostatnia runda
Hokeiści Oceláři Trzyniec rozpoczęli ostatnią rundę spotkań w sezonie zasadniczym. Będą walczyć nie tylko o jak najlepszą sytuację wyjściową przed play-offami, lecz także o prawo startów w przyszłej edycji Champions Hockey League. fot: Robert KaniaDodaj do Facebook

Hokej: Ostatnia runda

Marcin Mońka
Hokej: Ostatnia runda


Hokej: Ostatnia runda


Hokej: Ostatnia runda


Hokej: Ostatnia runda

W czeskiej Tipsport Ekstralidze rozpoczęła się ostatnia runda sezonu zasadniczego. Do końca tej części rozgrywek pozostało jeszcze 12 kolejek, i już dziś wiemy, że będzie niezwykle ciekawie. Niemal każdy z zespołów ma jeszcze o co walczyć.

Ekipy z górnej części tabeli będą grać o jak najlepszą sytuację przed fazą play-off a także o zapewnienie sobie miejsca w rozgrywkach Champions Hockey League. Wśród drużyn z czołowej szóstki panuje duży ścisk, a różnice punktowe między drużynami są na tyle niewielkie, że wystarczą dwa słabsze występy, by z wydawało się znakomitego miejsca, zacząć osuwać się na mniej atrakcyjne pozycje. Niezagrożona miejscem w czołowej szóstce jest drużyna trzynieckich Stalowników, która choć straciła pozycję lidera ligowej tabeli, to jednak zdobycz punktowa pozwala jej realnie myśleć o zajęciu miejsca na podium po zakończeniu tej części rozgrywek.

Liderem od tygodnia pozostają Białe Tygrysy z Liberca, które nad trzynieckimi Stalownikami mają zaledwie jeden punkt przewagi. Już dziś można wyostrzać sobie hokejowy apetyt na mecz tych dwóch zespołów - spotkają się w trzynieckiej Werk Arenie 13 lutego, i z pewnością kibice poczują przedsmak play-offowych emocji.

Oczywiście walka o czołowe pozycje nie ogranicza się do tego jednego spotkania. Przed Oceláři jeszcze 12 meczów, z czego aż 8 rozegrają na wyjazdach. A to oznacza, że punktów trzeba będzie szukać również na stadionach rywali. Stalownicy w meczach wyjazdowych mają dodatni bilans - spośród 18 rozegranych meczów 10 zakończyło się ich zwycięstwami. Po dwóch najbliższych meczach na wyjeździe - w Karlovych Varach oraz Ołomuńcu, nastąpi przerwa na zgrupowania reprezentacji narodowych. Oceláři na własne lodowisko powrócą na mecz z Białymi Tygrysami.

O ostatnim tygodniu rozegrali dwa spotkania przed własną publicznością. Kompletnie Stalownikom nie wyszedł mecz z ekipą BK Mlada Boleslav. Porażka 2:5 sprawiła, że miejsce na fotelu lidera zajęła drużyna z Liberca. Nieco lepsze nastroje towarzyszyły zawodnikom i kibicom po środowym zwycięstwie nad drużyną HC Berani Zlin. Trudne spotkanie zakończyło się ostatecznie zwycięstwem Stalowników 2:1, choć do końca w Werk Arenie musiano drżeć o wynik.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama