, wtorek 2 czerwca 2020
HC Oceláři Trzyniec: Pierwsze derby w sezonie
Hokeiści HC Oceláři Trzyniec będą mogli liczyć w Ostrawie na wsparcie swoich fanów. fot: Marcin MońkaDodaj do Facebook

HC Oceláři Trzyniec: Pierwsze derby w sezonie

Wielkimi krokami zbliża się pierwszy w nowym sezonie hokejowy pojedynek pomiędzy trzynieckimi Stalownikami a witkowicką Riderą. Gospodarzem pierwszego spośród czterech zaplanowanych w sezonie zasadniczym wzajemnych pojedynków będzie klub z Ostrawy.

I choć ten mecz zaplanowano na niedzielę, a każdy z zespołów rozegra jeszcze swoje pojedynki w piątkowe popołudnie, nie ma żadnych wątpliwości, że wydarzeniem weekendu będzie mecz w Ostravar Arenie w Witkowicach, dzielnicy Ostrawy. Takimi meczami żyją nie tylko kibice obu drużyn, ale również zawodnicy, dla których te spotkania są wyjątkowe i prestiżowe. O niepowtarzalnej derbowej atmosferze przekonywał niedawno pierwszy trener Stalowników Vladimír Kýhos, jednak o jej znaczeniu nikogo specjalnie nie trzeba przekonywać. Większość zawodników Oceláři już zna otoczkę i klimat towarzyszący tym pojedynkom. Dla trzynieckiego kapitana Zbynka Irgla mecze mają jeszcze dodatkowe znaczenie - przez wiele lat reprezentował barwy klubu z dzielnicy Ostrawy, a przed trzema sezonami przywdział trykot Stalowników. W ostatnich sezonach rozstrzygnięcia w derbowych meczach rozkładały się właściwie równomiernie. Poza jednym wyjątkiem - jesienią zeszłego roku trzyńczanie ulegli w Ostrawie lokalnemu rywalowi aż 0:7, i ten kompromitujący rezultat wywołał burzę w klubie, zakończoną m.in. zmianą trenera i szkoleniowego sztabu.

Obecnie nic nie wskazuje na to, że taki scenariusz mógłby się powtórzyć. Przed rokiem Stalownicy przyjeżdżali do Ostrawy, mając w pamięci wcześniejszą o kilka kolejek wstecz porażkę 0:6 z ołomunieckimi Kogutami. Obecnie zaś wiele wskazuje na to, że odwiedzą lód lokalnego rywala jako drużyna wciąż niepokonana w regulaminowych 60 minutach spotkania. Z kolei Ridera - bo pod tą nazwą zespół występuje od nowego sezonu - w 10 ligowych spotkaniach doznała 5 porażek, a jej własny lód nie jest twierdzą nie do zdobycia. W tym sezonie punkty z Ostrawy wywiozły już ekipy Piráti Chomutov i BK Mladá Boleslav.

Nim jednak cała uwaga skupi się na pojedynku w Ostrawie, już w piątek do trzynieckiej Werk Areny zawita właśnie zespół BK Mladá Boleslav. Stalownicy, którzy w miniony weekend rozegrali dwa spotkania, zwyciężając najpierw po dogrywce Kometę Brno 4:3, a następnie doznając porażki po rzutach karnych zespołowi Mountfield Hradec Kralove 2:3, zajmują drugie miejsce w tabeli, tracąc do lidera z Brna zaledwie jeden punkt. Ich piątkowy rywal okupuje miejsce trzecie, jednak jego strata do trzyńczan wydaje się dość spora, bo aż 6 punktów.

Kibicowanie też drużynie w ostatnich tygodniach przypomina trochę jazdę rollercoasterem, gdzie po przekonującej serii 4 zwycięstw z rzędu nagle przed tygodniem zespół uległ w Pradze miejscowej Sparcie aż 0:9. W barwach klubu z miasta Škody występuje kilku zawodników z trzyniecką przeszłością. Jeszcze niedawno dres śląskiego klubu przywdziewali Lukáš Žejdl, Jakub Orsava, Marek Trončinský czy Jakub Klepiš.

Początek piątkowego meczu w trzynieckiej Werk Arenie o godz. 17.00. Natomiast niedzielny mecz w Ostrawie rozpocznie się o godz. 18.20.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama