, wtorek 3 sierpnia 2021
Cieszyńscy sportowcy odbierają najwyższe wyróźnienia
W zaszczytnym gronie wyróżnionych znalazł się również Janusz Rokicki. fot: arch. Janusza RokickiegoDodaj do Facebook

Cieszyńscy sportowcy odbierają najwyższe wyróźnienia

DOMINIKA RYCHŁY
Cieszyńscy sportowcy odbierają najwyższe wyróźnienia

Cieszyńscy sportowcy z wybitnymi osiągnięciami zostali nagrodzeni także przez cieszyńskich samorządowców podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej, zdjęcia: F.J. Dral


Cieszyńscy sportowcy odbierają najwyższe wyróźnienia

Prezydent RP Andrzej Duda podziękował olimpijczykom i paraolimpijczykom za zdobyte osiągnięcia na tegorocznych Igrzyskach w Rio de Janeiro. 5 października podczas spotkania w Pałacu Prezydenckim w Warszawie wręczył sportowcom liczne odznaczenia.

W zaszczytnym gronie wyróżnionych znalazł się również Janusz Rokicki. Zawodnik klubu MOSiR Cieszyn został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi za osiągnięcia sportowe oraz promowanie Polski na arenie międzynarodowej. Nasz kulomiot z paraolimpiady w Rio przywiózł srebrny medal i tym samym dołączył do grupy 39 medalistów tegorocznych para igrzysk. Jest to jego trzeci tak ogromny sukces. Tytuły wicemistrza wywalczył już na paraolimpiadzie w Atenach i Londynie.

Natomiast Zbigniew Gryżboń, trener z którym Rokicki współpracuje od lat, otrzymał od prezydenta Andrzeja Dudy Srebrny Krzyż Zasługi za osiągnięcia w pracy szkoleniowej i trenerskiej oraz zasługi dla rozwoju i upowszechniania sportu.

Dodajmy, że zawodnik Klubu Sportowego MOSiR Cieszyn otrzymał ostatnio także wyróżnienia na szczeblu powiatowym, jak i miejskim. Pod koniec września Rokicki z rąk starosty powiatowego i przewodniczącego Rady Powiatu odebrał nagrodę finansową za „sukcesy sportowe w 2015 roku”. W gronie wyróżnionych w ten sposób sportowców znaleźli się także: Małgorzata Błaszczyk, Karolina Chrapek, Adam Cieślar, Kajetan Kajetanowicz, Mateusz Malina oraz Dominik Bury.

Janusz Rokicki odebrał także gratulacje od samorządu Cieszyna. Wraz z trenerem Zbigniewem Gryżboniem oraz Mirosławem Madzią (który na ostatniej para olimpiadzie w Rio zdobył 7. miejsce w rzucie dyskiem) odebrali z rąk burmistrza Cieszyna i przewodniczącego Rady Miejskiej Cieszyna wyróżnienia i nagrody.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama