, poniedziałek 29 kwietnia 2024
Hanzel bohaterem Zagłębia Lubin
Łukasz Hanzel minął zwodem obrońcę gości Macieja Wilusza i strzałem z ostrego kąta zdobył zwycięską bramkę. fot: Tomasz Folta/www.zaglebie-lubin.pl

JT
Łukasz Hanzel, wychowanek LKS Pogórze, zdobył gola dla Zagłębia Lubin w meczu 12. kolejki T-Mobile Ekstraklasy z GKS Bełchatów. Dzięki niemu "Miedziowi" wygrali 1:0 z ostatnim zespołem w tabeli.

Mecz, rozegrany w piątek, 16 listopada, zainaugurował 12. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy. Spotkanie odbywało się w fatalnych warunkach - z powodu mgły kibicom trudno było dostrzec piłkę. Mimo przewagi gospodarzy, do 89. minuty utrzymywał się bezbramkowy remis. Wtedy zawodnik Zagłębia i reprezentant Polski Szymon Pawłowski podał w pole karne do Łukasza Hanzela, ten minął zwodem obrońcę gości Macieja Wilusza i strzałem z ostrego kąta zdobył zwycięską bramkę. Dzięki temu zwycięstwu Zagłębie Lubin ma już sześć punktów przewagi nad strefą spadkową.

Gorsze humory mają zawodnicy z naszego powiatu, grający w barwach Podbeskidzia Bielsko-Biała. W sobotę, 17 listopada, ich drużyna przegrała wyjazdowe spotkanie z Piastem Gliwice 0:1 i nadal zajmuje 15., przedostatnie miejsce w ligowej tabeli. Cały mecz rozegrali obrońca Sławomir Cienciała, wychowanek Beskidu Skoczów i napastnik Ireneusz Jeleń, wychowanek Piasta Cieszyn, który był bliski zdobycia bramki w 57. minucie meczu. Minął bramkarza Piasta Gliwice, ale piłkę zmierzającą do bramki w ostatniej chwili wybił obrońca gliwiczan Paweł Oleksy.