, piątek 23 kwietnia 2021
GOPR podsumowuje wakacje: 400 interwencji w 62 dni
Wśród osób, którym pomagali ratownicy GOPR znaleźli się również rowerzyści. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

GOPR podsumowuje wakacje: 400 interwencji w 62 dni

JM
Blisko 400 razy interweniowali ratownicy Beskidzkiej Grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w ciągu dwóch wakacyjnych miesięcy.
Tegoroczny sezon letni pod względem interwencji ratowników GOPR nie różnił się w Beskidach od ubiegłorocznego. - Od kilku lat te statystyki się nie zmieniają - mówi portalowi gazetacodzienna.pl Jerzy Siodłak, naczelnik Grupy Beskidzkiej GOPR.

Ratownicy przede wszystkim pomagali amatorom turystyki pieszej, którzy podczas górskich wędrówek doznali urazów. Wśród osób, którym udzielili pomocy znaleźli się też downhillowcy, paralotniarze oraz kierowca quada.

W kilku akcjach wykorzystany został śmigłowiec. Taka sytuacja miała miejsce, np. na początku lipca, kiedy w rejonie Zapolanki w Beskidzie Żywieckim dziewięcioletni chłopak, jak się okazało po operacji serca, w skutek przesilenia, a także problemów z oddychaniem, stracił przytomność; czy na początku sierpnia, kiedy ze zboczy Skrzycznego ewakuowany został paralotniarz.

Ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR działają na obszarze około 2500 km kwadratowych Beskidu Śląskiego, Beskidu Żywieckiego, Beskidu Małego oraz zachodniej części Beskidu Makowskiego. Rocznie biorą udział w około 2 000 akcji.
Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Cennik GOPRU to 60 zł netto za godzinę pracy ratownika.

Podziekowanie dla Ratowników, robia to społecznie tak jak strazacy OSP i malo kto to dostrzega, pozdrowienia i podziekowania dla wszystkich formacji ratowniczych

Jestem pełen zachwytu dla tych ludzi, robią to społecznie, kosztem życia prywatnego.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama