, czwartek 2 maja 2024
Cieszyński Fortuna Bieg: Pobiegli już siódmy raz!
Start odbył się na al. Jana Łyska obok stadionu MOSiR. Z kolei meta została zlokalizowana na bieżni stadionu MOSiR. fot: mat. pras.

MB

Na trasie młodzieżowej pobiegło wiele dzieci, mat. pras.

Medal 7. Cieszyńskiego Fortuna Biegu, fot. mat.pras.

W minioną niedzielę, 26 kwietnia miał miejsce już 7. Cieszyński Fortuna Bieg wzdłuż Olzy w Cieszynie. W największym cieszyńskim święcie biegowym wystartowało 1000 osób, tym samym został pobity kolejny rekord frekwencji.

Nadolziański bieg uliczny skierowany jest zarówno do młodzieży, jak i dorosłych. Młodzież i dzieci ścigali się na dystansie 2 kilometrów, natomiast startujący w biegu głównym mieli do pokonania dwie 5-kilometrowe pętle. Trasa biegu przebiegła ulicami Cieszyna i Czeskiego Cieszyna przez mosty graniczne. Start odbył się na al. Jana Łyska obok stadionu MOSiR. Z kolei meta została zlokalizowana na bieżni stadionu MOSiR.

W minioną niedzielę pogoda dopisała biegaczom. Przed południem w pięknym słońcu wystartował bieg młodzieżowy. Najpierw pobiegły dziewczęta, a około dwadzieścia minut później chłopcy. Z kolei w południe wystartował najliczniejszy bieg główny. Wczesnym popołudniem wyróżniono najlepszych w kategoriach biegów młodzieżowych oraz została przyznana nagroda dla „Najbardziej rozbieganej szkoły”. Następnie wyróżniono zwycięzców biegu głównego.

Co ciekawe, na trasie biegu dla dorosłych można było też spotkać m.in. organizatorów Kina na Granicy, festiwalu filmowego, który startuje w Cieszynie już jutro. Zawodnikom udało się dobiec do mety w fantastycznych nastrojach i jak podkreślają, nie byli ostatni.

W tym roku w kategorii "Open” na odcinku 10 kilometrów najszybsi byli Kenijczycy: Abel Rop oraz Silas Too z czasem kolejno 29 minut i 30 minut, z kolei trzecie miejsce zajął Ukrainiec Pavel Vereckiy z czasem niewiele ponad 31 minut. W kategorii "Open kobiet” zwyciężyła Ukrainka Valentyna Kiliarska z czasem niewiele ponad 35 minut, drugie miejsce na podium zajęła Ewa Kucharska z Pszczyny z czasem dłuższym o kilka sekund, a trzecie - Kenijka Hellen Kimutai. O tych trzech miejscach przesądziły sekundy.

W biegu młodzieżowym na odcinku 2 kilometrów w kategorii chłopcy zwyciężył Czech Adam Gaura z Czeskiego Cieszyna z czasem ok. 5,5 minuty, drugie miejsce zajął Szymon Krywult z Bielska-Białej z bardzo podobnym czasem. Z kolei trzecie miejsce zajął również Czech Sergej Tkach z Frydka Mistka. Wśród dziewcząt najszybciej do mety dobiegła Karolina Sasynova z Trzyńca z czasem ok. 6,5 minuty, drugie miejsce osiągnęła Wiktoria Młodrzyk z Cieszyna. Natomiast na trzecim miejscu znalazła się Czeszka Ivana Lubosacka.

"Cieszyński Fortuna Bieg" jest organizowany przez miasto Cieszyn i Czeski Cieszyn od 2009 roku.

Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie

Bieg byl perfekcyjnie zorganizowany, uczestnicy byli zadowoleni i chwalili MOSiR za jego przygotowanie. Brak medali zawsze występuje na tego typu biegach, bo nikt nie potrafi przewidzieć rzeczywistej liczby uczestników. Np. zapisało się w tym roku ok.1200 osób, a pobiegło nieco ponad 900.

Szkoda tylko że p. Dyrektor nie przeliczył medali i dla blisko 200 osób brakło (a miało być 1000 a było niecałe 800) cieszyńska organizacja się kłania.

Dobrze, że pokazaliście Państwo medal na zdjęciu. Kłania się cieszyńska organizacja - miało być 1000 medali (info z regulaminu) ..... nikt nie przeliczył i rozdali jakieś 700z hakiem dla reszty brakło ...... żenada panie dyrektorze MOSiR-u