, poniedziałek 6 lipca 2020
W niedzielę wybory uzupełniające
Wybory w gminie Strumień i gminie Istebna odbędą się w niedzielę 10 lutego w godzinach 7:00 – 21:00.  fot: arch. GCDodaj do Facebook

W niedzielę wybory uzupełniające

KT
Mieszkańcy gminy Strumień i gminy Istebna pójdą w najbliższą niedzielę do wyborów. W obu radach nadal pozostaje jedno wolne miejsce, co w przypadku gminy liczącej poniżej 20 tys. mieszkańców oznacza przeprowadzenie wyborów uzupełniających.

Skąd wzięły się wolne miejsca w obu radach? W Istebnej mandatu radnej zrzekła się Łucja Michałek, wybrana w ostatnich wyborach na stanowisko wójta gminy Istebna. Do wyborów zgłosił się jeden komitet wyborców KWW Trzycatek z Jaworzynki. Mieszkańcy zagłosują w okręgu 7 (Korbasy, Waszuty, Łupienie, Klimasy, Wawrzacze, Szkawrany, Małejurki, Duraje, Za Groń).

Z kolei, w Strumieniu z mandatu w radzie zrezygnowała Lilla Salachna-Brzoza, która startowała również w wyborach na burmistrza Strumienia. Walkę o fotel włodarza przegrała jednak z Anną Grygierek. Na miejsce zwolnione przez Lillę Salachnę-Brzozę wystartują kandydaci z trzech komitetów wyborców utworzonych na terenie gminy Strumień – KWW Ireneusz Duda, KWW Janusz Hudziec, KWW Jerzego Hawełki. Radny zostanie wyłoniony przez mieszkańców z okręgu 4, do którego zaliczają się ulice: Azaliowa, Brodeckiego, Cieszyńska, Cyprysowa, Dworcowa, Jałowcowa, Jarzębinowa, Jemiołowa, Kolejowa, Księdza Brzuski, Lipowa, Orzechowa, Poddane, Polna, Promienna, Spokojna, Tęczowa, Topolowa, Towarowa, Wiązowa, Wiśniowa, Wspólna, Zielona oraz 1 Maja – numery nieparzyste od nr 17.
Wybory w gminie Strumień i gminie Istebna odbędą się w niedzielę 10 lutego w godzinach 7:00 – 21:00.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama