, niedziela 9 sierpnia 2020
W Cieszynie powstanie Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych
Od 1 września w powiecie funkcjonować będzie Zespół Poradni Psychologiczno-pedagogicznych. fot: ARCDodaj do Facebook

W Cieszynie powstanie Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych

KK
W Cieszynie od 1 września swoja działalność rozpocznie Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych. Wszystko by ujednolicić ofertę, odejść od rejonizacji na rzecz wolności wyboru rodziców.

Do tej pory Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Cieszynie działała niezależnie od poradni o tym samym profilu w Skoczowie. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom rodziców, zdecydowano się je połączyć i utworzyć Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych z siedzibą w Cieszynie i oddziałem w Skoczowie.

Tym samym władze powiatu odcięły się funkcjonującej do tej pory rejonizacji. - Nie chodzi o oszczędności, na trudności wynikające z rejonizacji zwracały uwagę wszystkie osoby związane z poradniami - mówił podczas majowej sesji rady powiatu Jerzy Nogowczyk.

Uchwała spotkała się z akceptacją dotychczasowej dyrekcji placówek. - Zespół gwarantuje spójność pomocy psychologicznej. Rodzice będą mieć wybór, do której placówki, w Cieszynie, czy Skoczowie, udadzą się po pomoc. Ponadto placówki pomocowe mają współdziałać, nie rywalizować, mają kojarzyć się z otwartością i różnorodnością oferty. Każda z placówek ma różnych specjalistów, działając w jednym zespole, gwarantują spójność oferty - przyznała Lucyna Legierska, obecna dyrektorka poradni w Cieszynie.

Konkurs wyłoni dyrektora nowopowstałego zespołu. Obecnie kadencja kończy się dyrektorce poradni w Skoczowie. Szefowa cieszyńskiej placówki zadeklarowała, że złoży rezygnację. - Jedna dyrekcja to także ułatwienie organizacyjne przy ustalaniu zastępstw, planowaniu urlopów, szeroko pojętym zarządzeniem ludźmi - przyznał starosta Nogowczyk.

Siedziba Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej mieścić się będzie w Cieszynie przy pl. Wolności 6. W Skoczowie przy ul. Góreckiej 65A funkcjonować będzie odział kierowany przez wicedyrektora.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama