, wtorek 22 września 2020
Formalności dzielą Ligocką od przejścia do kadry Niemiec
Paulina Ligocka, by móc dalej trenować, zdecydowała się na przejście do reprezentacji Niemiec. fot: Ryszard DuławaDodaj do Facebook

Formalności dzielą Ligocką od przejścia do kadry Niemiec

KK
Paulina Ligocka czeka już tylko na zgodę Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), by przejść do reprezentacji Niemiec. W Polsce treningi i starty uniemożliwiał konflikt z Polskim Związkiem Snowboardowym.

Pochodząca z Cieszyna zawodniczka dwukrotnie zdobyła brązowy medal mistrzostw świata. W sezonie 2006/2007 była 8. zawodniczką Pucharu Świata. Jej sztandarową konkurencją jest half-pipe. W swojej karierze dwa razy wygrywała zawody Pucharu Świata, 59 razy była na podium. Podczas igrzysk w Turynie była chorążym polskiej reprezentacji.

O konflikcie klanu Ligockich z prezesem Polskiego Związku Snowboardowego wiadomo od dawna. Paulina chcą się rozwijać, w lipcu zdecydowała się skorzystać z możliwości, jaką daje jej niemieckie obywatelstwo. Choć wcześniej wielokrotnie odmawiała, teraz postanowiła przejść do kadry naszych sąsiadów.

Cieszynianka zapewnia, że to akt desperacji, bo w Polsce nie jest wstanie przygotowywać się do zawodów, nie ma żadnej stabilizacji, związek utrudnia jej trenowanie i starty w zawodach. Nie chcąc kończyć sportowej kariery zdecydowała się na transfer do Niemiec. Teraz czeka na dopełnienie formalności, w tym oficjalną zgodę Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Czyżby przerost ambicji?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama