, wtorek 21 stycznia 2020
Zbliża się premiera nowej płyty Marceliny pt. Wschody Zachody
Pochodząca z Cieszyna, 27-letnia Marcelina Stoszek zadebiutowała w 2008 roku piosenką "There Is No One". fot: Iwona BieleckaDodaj do Facebook

Zbliża się premiera nowej płyty Marceliny pt. Wschody Zachody

JM
Zbliża się premiera nowej płyty Marceliny pt. Wschody Zachody

"Wschody Zachody" to drugi, autorski album Marceliny po dobrze przyjętym debiucie. fot. mat. pras.

Już 8 października na rynku wydawniczym premiera nowego, studyjnego albumu Marceliny "Wschody Zachody".

Za produkcję krążka odpowiadają Robert Cichy i Kuba Galiński, muzycy od lat współpracujący z Anią Dąbrowską, odpowiedzialni też za brzmienie debiutanckiej płyty Ani Rusowicz. Robert Cichy już od kilku lat współpracuje z Marceliną zarówno na scenie, jak i w studiu. Był także współproducentem jej pierwszej płyty za którą piosenkarka z Cieszyna otrzymała m.in. nominację do Fryderyka 2012 w kategorii Debiut Roku.

"Wschody Zachody" to drugi, autorski album Marceliny po dobrze przyjętym debiucie. Pierwszym singlem promującym krążek są tytułowe "Wschody Zachody". Teledysk zrealizowali Łukasz Zabłocki i Adam Tarasiuk. Zdjęcia do teledysku powstały w Maroko.

Poza jednym, wszystkie pozostałe piosenki zawierają polskie teksty. Autorką tekstów jest Marcelina, z wyjątkiem utworu "Łap mnie", do którego tekst napisał "Budyń" z Pogodno. Wśród gości znalazł się również Piotr Rogucki, lider zespołu Coma, który wraz z Marceliną stworzył wyjątkowy duet w utworze "Karmelove". Marcelina obok Roberta Cichego i Kuby Galińskiego. jest współautorką wszystkich kompozycji,

- Pierwsze koncerty promujące nowe wydawnictwo rozpoczną się w drugiej połowie października - zapowiada Ola Cichy, menadżerka Marceliny.

Pochodząca z Cieszyna, 27-letnia Marcelina Stoszek zadebiutowała w 2008 roku piosenką "There Is No One", która została wydana na trzech kompilacjach: "RAM Cafe 2", "Only Pleasure" i "Muzyka jest z Wenus". Jest założycielką zespołu i projektu Marcelina. W swojej karierze zagrała kilkadziesiąt koncertów. Wystąpiła m.in. na popularnym Open’er Festival w Gdyni. W marcu 2011 roku temu EMI Music Poland wydał jej pierwszą solową płytę zatytułowaną "Marcelina". Krążek entuzjastycznie przyjęty został zarówno przez publiczność jak i krytyków. Dowodem na to była nominacja do przyznawanych przez polskie środowisko muzyczne nagród Fryderyki 2012 w kategorii "Fonograficzny Debiut Roku". Pochodzący z jej debiutanckiego albumu utwór "Motyle" został wykorzystany w kampanii społecznej w Rosji.

Więcej o Marcelinie można przeczytać na oficjalnej stronie piosenkarki.

Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Podpowiedzcie, proszę,
Kto to jest, ta Stoszek?

Cieszymy się bardzo,gratulujemy!!!!!

BRAWO CYSIA! INO TAK DALEJ! :) TRZYMAM KCIUKI

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama