, sobota 19 września 2020
Wydarzenie na tydzień: Warsztaty wyplatania w Domu Narodowym
"Lalkę" w wykonaniu Sceny Polskiej będzie można zobaczyć 4 kwietnia.  fot: Kateřina CzernáDodaj do Facebook

Wydarzenie na tydzień: Warsztaty wyplatania w Domu Narodowym

Cieszyński Dom Narodowy organizuje warsztaty wyplatania specjalnie na przedświąteczny czas. Teatr Cieszyński wystawiać będzie "Lalkę", a w Bielsku-Białej będzie "Mayday". Sprawdźcie szczegóły nadchodzących tygodniowych wydarzeń.

2 kwietnia

Kopciuszek (Popelka)

Scena Czeska Teatru Cieszyńskiego zaprasza na spektakl o Kopciuszku. Sztuka rozbawi i wzruszy nie tylko małych widzów, to także niezwykła okazja dla dorosłych, by przypomnieć sobie czasy dzieciństwa. "Kopciuszka" będzie można zobaczyć w poniedziałek, 2 kwietnia, o godz. 10.00 w teatrze w Czeskim Cieszynie.

"Wesołego wyplatania... "

"Wesołego wyplatania... ", czyli warsztaty wikliniarskie dla młodzieży i dorosłych. Na kilkugodzinnych warsztatach, pod okiem instruktorki rękodzieła artystycznego, uczestnicy wyplatać będą najprawdziwsze wielkanocne jaja lub kojarzące się z Wielkanocą zwierzątka. Zajęcia odbędą się w poniedziałek, 2 kwietnia, o godz. 16.30. Zapisy, ilość miejsc ograniczona. Koszt 15 zł.

3 kwietnia

W 80 dni dookoła świata (Cesta kolem světa za 80 dnů)

Głównym bohaterem powieści jest angielski dżentelmen Phileas Fogg, który zakłada się, że w ciągu 80 dni objedzie cały świat. Podróżując statkiem, pociągiem, czy za pomocą bojera Fogg doświadcza wielu przygód. Ratuje hinduską wdowę Audę, z którą bierze ślub, przeżywa napad Indian na pociąg, w którym się znajduje. Spektakl odbędzie się we wtorek, 3 kwietnia, o godz. 10.00 w teatrze w Czeskim Cieszynie.

4 kwietnia

Lalka

"Lalka" utwór wyjątkowy, niosący uniwersalne przesłanie, nieco kontrowersyjny oddający nastroje i realia lat 80. XIX wieku. Powieść, o której sam Bolesław Prus mówił, że "przedstawia naszych polskich idealistów na tle społecznego rozkładu". To opowieść o upadku ideałów i wprowadzaniu nowych idei. To także konflikt między romantyczną naturą, a pozytywistycznym myśleniem. "Lalkę" w wykonaniu Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego będzie można zobaczyć w środę, o godz. 12.30 w Czeskim Cieszynie.

Karol Stryja in Memoriam

W koncercie poświęconym pamięci wielkiego cieszynianina, wieloletniego dyrektora Filharmonii Śląskiej, prof. Karola Stryji publiczność usłyszy jedno z najwybitniejszych dzieł muzyki sakralnej Gabriela Urbain Fauré, Requiem d-moll w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Śląskiej oraz solistów: Elżbiety Grodzkiej-Łopuszyńskiej i Adama Szerszenia. Dyrygować będzie Jerzy Kosek. Koncert odbędzie się w środę, 4 kwietnia, w Kościele Jezusowym w Cieszynie o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Beata Bednarz

Jazzowo-gospelowa piosenkarka, Beata Bednarz, wystąpi w kościele w Czeskim Cieszynie. Koncert artystki odbędzie się w środę, 4 kwietnia, o godz. 19.00 w kościele na Rozvoji. Wstęp dobrowolny.

A może do Bielska?

Mayday 2

"Mayday 2" to kontynuacja spektaklu Raya Cooneya - Mayday czyli nowe perypetie londyńskiego taksówkarza bigamisty Johna Smitha, który oprócz dwóch żon i dwu mieszkań ma dwoje nastoletnich dzieci, które niespodziewanie, dzięki wirtualnej sieci zaczynają się spotykać. Bigamista Smith jest przekonania, że postępuje dobrze, jednak, kiedy dowiaduje się o związku kazirodczym swoich dzieci postanawia temu zapobiec. Spektakl "Mayday 2" można zobaczyć we wtorek i środę, 3 i 4 kwietnia, o godz. 19.00. Sztuka wystawiana będzie na Dużej Scenie Teatru Polskiego w Bielsku-Białej.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama