, sobota 19 września 2020
Artur Andrus na "Myśliwieckiej" zaprezentował też "Cieszyńską"
Artur Anturs podczas spotkania z cieszyńską publicznością w listopadzie 2011 roku. fot: Maciej KłekDodaj do Facebook

Artur Andrus na "Myśliwieckiej" zaprezentował też "Cieszyńską"

KATARZYNA KOCZWARA
Artur Andrus zaprasza miłośników swojej twórczości na "Myśliwiecką". Artysta od 1994 roku związany jest z radiową "Trójką", której siedziba mieści się właśnie na tej ulicy. Najnowsza jego płyta to zbiór piosenek i wierszy. Wszystko opatrzone jest wspomnieniami, anegdotami. Ta płyta to gratka nie tylko dla fanów satyryka. Album zawiera także cieszyński akcent. W naszym konkursie można wygrać płytę gospodarza programu "Powtórki z rozrywki".

Artura Andrusa słuchaczom radiowej "Trójki" przedstawiać nie trzeba. Jego najnowszy album "Myśliwiecka" nie jest jednak pozycją dedykowaną tylko dla fanów tej rozgłośni radiowej. Każdy, kto lubi poezję śpiewaną, muzyczne zabawy słowem, satyryczne spojrzenie na aktualne wydarzenia w kraju, kto z dystansem podchodzi do siebie, "zaprzyjaźni" się z tym albumem.

"Myśliwiecka" zawiera utwory znane zarówno z radia, jak i występów Artura Andrusa. "Piłem w Spale, spałem w Pile", "Piosenka o podrywaniu na misia" czy "Ballada o Baronie, Niedźwiedziu i Czarnej Helenie" znane są szerszej publiczności. Zaskoczeniem, wywołującym pozytywne wrażenia, są utwory na ludową nutę - "Duś, duś gołąbki", jak i "Dam ci ptaszka". To także realizacja marzenia pana Artura o uczestnictwie w chórze. Nie brakuje odwołań do ważnych wydarzeń w kraju. "Ballada o wyważonym koniu księcia Józefa" to komentarz do wydarzeń, jakie miały miejsce pod Pałacem Prezydenckim po katastrofie smoleńskiej.

Album zawiera również utwór niezwykle ważny dla cieszyniaków. "Cieszyńska" to jedyna piosenka na płycie, której tekstu nie napisał Artur Andrus, jedyna nienagrana na Myśliwieckiej. Piosenka ta zapoczątkowała przyjaźń artysty z Cieszynem. Od czasu jej zaśpiewania na potrzeby albumu "Świat według Nohawicy", jej obecności na szczycie Listy Przebojów Trójki, pan Andrus postanowił poznać Cieszyn i chętnie tu wraca.

Poprosiliśmy pana Artura o prezentację swojego najnowszego albumu. - Ta płyta mogłaby się również nazywać "Cieszyńska". Piosenka Jaromira Nohavicy, którą kilka lat temu zaśpiewałem była jednym z impulsów do nagrania całego albumu. I oczywiście nie wyobrażałem sobie, żeby na "Myśliwieckiej" mogło zabraknąć "Cieszyńskiej". Jest też inny utwór Nohavicy, tym razem w moim tłumaczeniu, są piosenki pisane do programów telewizyjnych, jest kilka wymyślonych specjalnie do tego wydawnictwa, wszystkie opracowane muzycznie przez Wojtka Steca i Łukasza Borowieckiego, z którymi już kilkukrotnie miałem okazję wystąpić przed cieszyńską publicznością. Cieszę się, że płyta trafi do kogoś z bliskich mi stron, a jeszcze bardziej będę się cieszył, jeśli mu się spodoba - powiedział satyryk.

UWAGA! KONKURS!

Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym nagrodą jest płyta Artura Andrusa "Myśliwiecka". Nagrodę ufundowała wytwórnia płytowa Mystic Production.

Aby wziąć udział w konkursie, należy być zarejestrowanym użytkownikiem na portalu Gazeta Codzienna.pl i przesłać na adres redakcji prawidłową odpowiedź na pytanie: Jaką imprezę prowadził w listopadzie 2011 roku w Cieszynie Artur Andrus?

Odpowiedzi prosimy przesłać na adres konkursy@gazetacodzienna.pl. Wraz z odpowiedzią należy podać swoje dane oraz numer telefonu.

Jeśli nie jesteś jeszcze zarejestrowanym użytkownikiem, możesz to uczynić poprzez formularz dostępny pod adresem: www.gazetacodzienna.pl/user/register

Nagrodzona w konkursie osoba zostanie poinformowana drogą mailową. Płyta będzie do odebrania w redakcji portalu w Cieszynie przy ul. Bielskiej 184.

Wysłanie odpowiedzi w konkursie, jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu, który jest dostępny pod adresem www.gazetacodzienna.pl/regulamin

Konkurs zakończony! Osoby nagrodzone, zostaną poinformowane drogą mailową.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Również wielkie dzięki dla pana Andrusa za to, że przyjeżdża bez Czubaszek.

jeszcze raz ogromne dziwęki dla Pana Artura za znakomita promocje naszego pięknego miasta a płyta naprawde sympatyczna.
Pilem w Spale -spałem w Pile wymiata.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama