, piątek 22 marca 2019
Wałasi wystąpili na Scenie COK
Już od pierwszych chwil Wałasi przenieśli publiczność w niezwykły świat karpackich hal. fot: Browar Zamkowy CieszynDodaj do Facebook

Wałasi wystąpili na Scenie COK

red./mat.pras.
W piątkowy wieczór 2 marca w Browarze Zamkowym Cieszyn wystąpiła prawdziwa legenda muzyki góralskiej – Wałasi. Występy zespołu to zawsze wydarzenie, patent na wrażliwe i wymagające audytorium. Nie inaczej było w klimatycznej piwnicy Browaru Zamkowego Cieszyn – magicznie, nastrojowo i zachwycająco.

Już od pierwszych chwil Wałasi przenieśli publiczność w niezwykły świat karpackich hal. Przez ponad trzydzieści lat swojej działalności Zbigniew Wałach oczarował swoją muzyką kilka kontynentów. Koncertował w całej niemalże Europie, w Indiach, Nepalu, na Cejlonie i w Maroko. Artyści są laureatami Festiwalu Kapel Ludowych i Śpiewaków w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, Festiwalu Nowa Tradycja organizowanego przez Polskie Radio, Festiwalu Górali Polskich w Żywcu, Festiwalu Muzyki Ludów Ziem Górskich w Zakopanem, Festiwalu Eurofolk w Płocku.

Muzycy współpracowali z wieloma znanymi artystami, m.in. z Stanisławem Deją, Piotrem Baronem, Piotrem Wyleżołem. Od lat współpracują z legendą polskiego rocka – Józefem Skrzekiem, a o ich wszechstronności świadczy m.in. nagroda Złotej Maski za muzykę do spektaklu „Historyja o chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim” w reżyserii Wiesława Komasy. Muzyka oraz magia niezwykłego miejsca. Historia i sztuka to gotowy przepis na udany koncert. Całą tę ogromną dawkę emocji i wrażeń otrzymała cieszyńska publiczność, która nagrodziła kwartet gromkimi brawami. Wałasi ukazali to co najpiękniejsze w muzyce tradycyjnej.

9 marca godz. 20.00 - „MIKROMUSIC ACOUSTIC TRIO”
Scena COK w Browarze Zamkowym Cieszyn

Nie ma lepszego pomysłu na Dzień Kobiet!
Muzyka zespołu to fuzja jazzu, trip-hopu, rocka, muzyki ludowej. Na debiutanckim albumie „Mikromusic” wydanym w 2006 roku pojawiło się wielu gości, m.in. Leszek Możdżer oraz Sambor Dudziński.
Na 10-lecie zespołu w 2012 roku został wydany koncertowy album oraz dvd Mikromusic w eterze. Na początku 2013 pojawił się piąty krążek zespołu Piękny koniec zbierający bardzo pozytywne recenzje krytyków i fanów, a singiel „Takiego chłopaka” osiągnął ponad 11 mln. wyświetleń na portalu YouTube.
„Mikromusic” ma również na swoim koncie nominację do konkursu Camerimage za teledysk do piosenki „Thank God I'm a Woman”. Kolejna płyta studyjna „Mikromusic” - Matka i Żony ukazała się w październiku 2015 roku. Kilka utworów, które znalazły się na płycie, tworzą również ścieżkę dźwiękową w filmie Chemia w reżyserii Bartka Prokopowicza. W listopadzie 2016 roku odbyła się premiera dwupłytowego albumu. W kwietniu stanowiącego zapis trasy koncertowej Mikromusic.
30 października 2017 roku miała miejsce premiera najnowszego albumu zespołu „Tak mi się nie chce”.

Bilety w cenie 40 zł do nabycia w biurze podawczym w Urzędzie Miasta oraz przed samym koncertem!

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama