, czwartek 21 marca 2019
II Targi Pracy już w marcu
Na miesiąc przed 2. edycją Targów zgłosiło się 40 wystawców. fot: DRDodaj do Facebook

II Targi Pracy już w marcu

DR
Jak zapewnić należyty start osobom niepełnosprawnym na rynku pracy? Jak rozwijać umiejętności pracowników? Jak zdobyć środki na rozwój firmy? Na te i inne pytania mają udzielić odpowiedzi 2. Targi Pracy, Przedsiębiorczości i Edukacji w Cieszynie, które odbędą się za niecały miesiąc. Ubiegłoroczna, pierwsza edycja, spotkała się z dużym entuzjazmem uczestników oraz pracodawców, dlatego w tym roku organizatorzy podjęli decyzję o rozszerzeniu formuły targów.

Początek tej inicjatywy sięga 2016 roku. - Tematem, który wtedy zdominował Radę Biznesu była kwestia małej liczby wyedukowanych pracowników, szczególnie w aspekcie kształcenia technicznego, zawodowego - mówił na ostatniej konferencji wiceburmistrz Cieszyna Aleksander Cierniak – Zastanowiliśmy się jakie instrumenty ma samorząd lokalny by tym przedsiębiorcom pomóc. Tym co możemy zrobić to łączyć potrzeby tych, którzy mają z tymi, którzy chcą coś zyskać.

Wychodząc z tego założenia powstał pomysł zorganizowania Targów Pracy, Przedsiębiorczości i Edukacji. W przedsięwzięcie zaangażowali się, oprócz Miasta Cieszyn, Powiat Cieszyński, Ochotnicze Hufce Pracy, Wyższa Szkoła Biznesu, Zespół Szkół Technicznych, Zamek Cieszyn, Klub Przedsiębiorcy w Cieszynie, Urząd Pracy, Uniwersytet Śląski oraz Międzygminna Strefa Gospodarcza. 1. Targi odbyły się 8 czerwca 2017 roku. Wówczas zgłosiło się 70 wystawców. - Myślę, że były one sukcesem. W tym roku postanowiliśmy poszerzyć formułę. Dlatego już nie tylko w Wyższej Szkole Biznesu na Frysztackiej, nie tylko w Zespole Szkół Technicznych, a przede wszystkim koncentrujemy się na Hali Widowiskowo-Sportowej. Myślę, że jest to przestrzeń, która będzie w stanie zaspokoić potrzeby, które zgłosili zarówno wystawcy, jak i odwiedzający. - wyjaśnił Aleksander Cierniak.

Formuła tegorocznych targów jest poszerzona nie tylko o miejsce i skalę, ale także o podmioty współpracujące. - W tym roku dochodzi do tego aktywniej Powiatowy Urząd Pracy, będziemy mieć też gości z Wojewódzkiego Urzędu Pracy, będziemy mieli gości z Uniwersytetu Śląskiego. Pracujemy nad tym, aby były tam efektywne warsztaty, które wyposażą nas w wiedzę. Będziemy koncentrować się na tematach ofert dla pracowników + 50, tutaj dostrzegamy lukę i chcemy tą grupą zawodową się zająć. Chcemy wyjść naprzeciw potrzebom i realiom rynku – dodaje wiceburmistrz.

Na miesiąc przed 2. edycją Targów zgłosiło się 40 wystawców. Organizatorzy zachęcają do tego, by ta grupa cały czas się powiększała, a przede wszystkim zapraszają na 20 marca do Hali Widowisko-Sportowej w Cieszynie wszystkich zainteresowanych ofertami pracy, a także edukacji w naszym powiecie.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama