, wtorek 2 czerwca 2020
Cieszyn: Będzie nabór na płatne staże
Staże kierowane są nie tylko do świeżo upieczonych maturzystów. Zgłaszać mogą się też osoby mające maturę daleko za sobą. fot: DRDodaj do Facebook

Cieszyn: Będzie nabór na płatne staże

red.
Urząd Miejski w Cieszynie 6 marca ogłosi nabór na płatne staże. To już drugi raz, kiedy miasto daje szansę na zdobycie doświadczenia osobom, które wyróżniły się wysokimi wynikami na egzaminie maturalnym.

W 2017 roku do Urzędu Miejskiego wpłynęło 13 wniosków. - Ubiegłoroczne doświadczenie było bardzo dobre dla nas i dla stażystów - mówił burmistrz Ryszard Macura na lutowej konferencji. Wówczas komisja, po zapoznaniu się z wnioskami, wyłoniła 4 kandydatów, których wyniki w nauce kwalifikowały do odbycia stażu, proponując wynagrodzenie 2 200 zł brutto. Co ważne, jego wysokość w tym roku się nie zmienia.

Staże kierowane są nie tylko do świeżo upieczonych maturzystów. Zgłaszać mogą się też osoby mające maturę daleko za sobą, chcące zmienić środowisko w którym pracują i spróbować pracy w urzędzie. - Dla nas jednym z podstawowych kryteriów będzie wynik uzyskany na egzaminie maturalnym. Będziemy brali też pod uwagę doświadczenie kandydata i będziemy się starali, aby znalazł miejsce w jednym z naszych wydziałów, gdzie będzie mógł zrobić konkretne rzeczy - tłumaczył burmistrz.

- Najważniejszy efekt jest taki, żeby nastąpił kontakt pomiędzy młodym, zdolnym człowiekiem albo doświadczonym ale zdolnym człowiekiem z urzędem, żeby on się przekonał jak interesująca, ale też wymagająca praca może być w urzędzie- zaznaczał Ryszard Macura. W przyszłości urząd będzie miał dostęp do ludzi, którzy z tą pracą się już spotkali i wiedzą na czym ona polega.

Staże, podobnie jak w zeszłym roku, są ogłaszane przy okazji II Targów Przedsiębiorczości, Pracy i Edukacji w Cieszynie. Odbędą się one już 20 marca w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Cieszyńskich Olimpijczyków. W programie m.in.: oferta dla pracowników 50+, osoby niepełnosprawne na rynku pracy, rozwój pracowników, jak zdobyć środki na rozwój firmy, jak poszukiwać pracy w Internecie.

Komentarze: (4)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

ja-nek, w ratuszu pracują też normalni ludzie, obojętni politycznie, którzy sumiennie wypełniają swoje obowiązki :P Ale najlepsze jest to, że pracownik pracujący 4 lata ma pensję 2 400 zł brutto, a UM proponuje staż bez żadnego doświadczenia za 200 zł mniej.

normalni, obojętni - też, masz rację - ja pisałem o najlepszych etatach i przywołałem przykład czy-ścibuta
chyba wszystko jasne?

Znam takich co po tych pseudo stażach znalezli posady w sklepach lub na stacjach benzynowych - PSU NA BUDE TAKIE STAZE !!!!

To jakaś chora kalkulacja.
Maturzyści z najlepszymi wynikami startują na najlepsze uczelnie, a nie na posadkę w pisowskim ratuszu.
W takich miejscach, i to na najlepszych etatach ląduje mierny, bierny ale wierny poślad typu misiewicze, obajtki, szydły,
Ino czekać na kolejnego czy-ścibuta.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama