, poniedziałek 21 stycznia 2019
Trzy dni pełne wrażeń!
Liczne atrakcje przyciągnęły tłumy na cieszyński Rynek. fot: UMDodaj do Facebook

Trzy dni pełne wrażeń!

KT
Trzy dni pełne wrażeń!


Trzy dni pełne wrażeń!

Organizatorzy postanowili w czasie występów dzieci wynieść wszystkie ławki...

Tak z pewnością można podsumować zakończone już XXVII Święto Trzech Braci. Liczne atrakcje przyciągnęły tłumy na cieszyński Rynek. Na scenie wystąpili: Tede, Coma, Seals, Sskjegg, Batalion D'amour, Agnieszka Chylińska, Arrhythmia oraz Krzysztof Krawczyk. Nie zabrakło również grupy kabaretowej - Łowcy.B. Niestety pojawiło się również kilka wpadek organizacyjnych...

Święto Trzech Braci chyba już wszystkim kojarzy się z dobrą zabawą. Tak było również i tym razem. Gwiazdy które wystąpiły na scenie nie zawiodły publiczności, a pozostałe wydarzenia zachwyciły. Do programu dołączyły również nowe imprezy towarzyszące. W piątek 9 czerwca można było usłyszeć laureatów konkursu piosenki przedszkolnej "Z piosenką weselej". Później spod Ratusza wyruszył pochód w kierunku Mostu Przyjaźni, gdzie spotkali się Władze i Mieszkańcy Cieszyna i Czeskiego Cieszyna. Po uroczystej inauguracji Święta Trzech Braci wystąpili Łowcy.B, Coma oraz Tede. Drugi dzień - czyli sobota 10 czerwca - rozpoczął się koncertem Rumore. Następnie zaprezentowała się Strefa Podziemna COK z zespołami jak: Lazy Leg, Demontaż, Lethal Stab oraz laureaci Olza Music Show. Po nich scena należała do Seals, Sskjegg, Batalion D'Amour, Agnieszka Chylińska i Arrhythmia. W ostatni dzień, 11 czerwca gościliśmy w Cieszynie miasto Puck z występami artystów. Później widzowie mogli podziwiać Przegląd Pieśni im. Stanisława Hadyny, zespół "Klezmer", Miejską Orkiestrę Dętą Cieszynianka oraz zespół taneczno - mażoretkowy "Cieszyńskie Gwiazdeczki". Następnie odbył się finał Bitwy na Nogi, która rozgrzała publiczność przed występem Krzysztofa Krawczyka. Nie zabrakło również licznych imprez towarzyszących, a był to m.in. kiermasz książki używanej, spotkanie autorskie z Agnieszką Frączak, gra przygodowa "Pokój Tajemnic", Industriada, turnieje piłki nożnej "Pod Wałką" oraz nowość - Polsko - Czeski Turniej Golfa z Gwiazdami o Puchar Przechodni Święta Trzech Braci wraz z Akademią Golfa Dla Wszystkich.

Rzeczą o której trzeba wspomnieć choć nie należy do miłych jest problem z organizacją. W niedzielę przed finałem Bitwy na Nogi swoją chwilę na scenie miały dzieci ze świetnymi układami choreograficznymi. Niestety... większość osób nie mogła ich oglądać. Ludzie stojący w obu sektorach pod sceną zostali wyproszeni. Powód? Organizatorzy postanowili w czasie występów dzieci wynieść wszystkie ławki. A przecież też na pewno ciężko ćwiczyły, poświęciły swój czas i chciały się pokazać przed cieszyńską publicznością. A było na co patrzeć! Wiele do życzenia pozostawia również głosowanie podczas Bitwy na Nogi, które polegało na wrzuceniu specjalnej karteczki do wybranej przez siebie urny. Dużo osób które chciały oddać głos, nie mogły tego zrobić, gdyż takiej karteczki nie otrzymały. A niektórzy dostawali ich więcej. Cudem było również dotarcie do urny. Jednak dobrze że wydarzenie było zorganizowane w celu charytatywnym i chodziło głównie o dobrą zabawę. Dzięki hojności zwycięzców obdarowni zostali wszyscy ci, których wskazały grupy. Organizatorzy nie wynegocjowali do końca również korzystnych umów z menagerami gwiazd, w których mogliby uwzględnić czas dla fanów. Pomimo chaosu który był obecny za kulisami i zdarza się na tego typu imprezach, wydarzenie można ocenić na plus. Warto jednak uczyć się na błędach by nie popełniać ich podczas kolejnych edycji... a więc do zobaczenia za rok!

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama