, piątek 22 luty 2019
Targi Pracy – szansa dla młodych i nie tylko
Odwiedzający targi, mogli zapoznać się z licznymi ofertami pracy. fot: DRDodaj do Facebook

Targi Pracy – szansa dla młodych i nie tylko

DR
Targi Pracy – szansa dla młodych i nie tylko


Targi Pracy – szansa dla młodych i nie tylko


Targi Pracy – szansa dla młodych i nie tylko

Za nami pierwsze Targi Przedsiębiorczości, Pracy i Edukacji w Cieszynie. W siedzibie ZST oraz WSB swoje oferty przedstawiło 65 wystawców. Odwiedzający targi, mogli zapoznać się z licznymi ofertami pracy, znaleźć inspirację i pomysł na własną firmę, dowiedzieć się wszystkiego o formalnej stronie działalności gospodarczej czy znaleźć źródła finansowania i partnerów dla własnego biznesu.

Jednak to nie wszystko. Była to również świetna okazja dla doświadczonych przedsiębiorców, którzy mogli nawiązać nowe, atrakcyjne kontakty biznesowe, czy dowiedzieć się o możliwości podjęcia szkolenia, studiów podyplomowych bądź kursów dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej.

Organizatorami tego wydarzenia było WSB w Cieszynie wraz z Urzędem Miasta Cieszyna, Powiatem Cieszyńskim, Ochotniczymi Hufcami Pracy, Międzygminną Strefą Gospodarczą oraz Zespołem Szkół Technicznych w Cieszynie.

- Bardzo się cieszymy z partnerstwa z Urzędem Miasta, Powiatem Cieszyńskim i z wieloma innymi organizacjami, którym zależy na tym żeby rynek pracy był aktywny, dynamiczny ale też żeby kandydaci, którzy trafiają do pracodawców byli najlepsi – mówi Sabina Ratajczak prodziekan WSB w Dąbrowie Górniczej, Oddział Zamiejscowy w Cieszynie - Największe zainteresowanie jest wśród osób najmłodszych, tych którzy będą wchodziły na rynek pracy, dużo uczniów szkół ponad gimnazjalnych, studentów, są też osoby które myślą w krótszej perspektywie, szukają staży, praktyk na okres wakacyjny, ale też myślą o zatrudnieniu. Są również osoby bezrobotne z regionu cieszyńskiego, które poszukują pracy i oferty dla siebie.

Uczelnia WSB ma już 15 letnie doświadczenie w organizacji Targów Pracy. – Cieszymy się, że ta inicjatywa uruchomi się również tutaj. Jest to dobry początek. Myślę, że targi będą stałym elementem takich działań na rzecz poprawy sytuacji osób poszukujących pracę – dodaje prodziekan WSB.

Wczorajsze targi cieszyły się dużym zainteresowaniem, co zaskoczyło wystawców, którzy również zwrócili uwagę na to, jak ważna jest organizacja tego typu wydarzeń. -Pomysł jest bardzo dobry, widzę, że cieszy się dużym powodzeniem wśród uczniów i przedsiębiorców, więc myślimy, że też będziemy w tym uczestniczyć w przyszłości, jeżeli będzie to kontynuowane – mówi jeden z wystawców.

-Myślę, że każdy może znaleźć tutaj coś dla siebie, jeśli naprawdę kogoś coś interesuje, zawsze można się rozejrzeć i coś wypatrzyć – mówi jeden z uczniów, Dawid Strządała - Dużo jest osób które nie wiedzą czym się zająć po szkole. Targi są dla nich wyciągnięciem ręki.

Wystawcy przygotowali również dla uczestników wiele gadżetów i upominków, m.in. nagrody kosmetyczne, kursy, szkolenia, opaski odblaskowe. Można było zobaczyć także takie sprzęty jak oświetlenie górnicze, lampy osobiste, kamera w wykonaniu przeciwwybuchowym oraz urządzenia gazownicze.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama