, poniedziałek 18 stycznia 2021
Spotkanie wielu kultur na Śląsku
Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny jest już w świecie folkloru marką rozpoznawalną i cenioną. fot: arch. GCDodaj do Facebook

Spotkanie wielu kultur na Śląsku

DR
Od 25 sierpnia do 2 września 2018 r. odbędzie się największe wydarzenie folklorystyczne na Śląsku. Wydarzenie zawita również do trzech miejscowości powiatu cieszyńskiego – do Brennej, Ustronia i Cieszyna.

Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny jest już w świecie folkloru marką rozpoznawalną i cenioną. W tradycji regionu MSFF jest obecny od 1979 roku. Gospodarzem festiwalu jest Studencki Zespół Pieśni i Tańca “Katowice” działający w ramach Uniwersytetu Śląskiego – głównego organizatora imprezy. Co roku w festiwalu bierze udział ponad 400 artystów z całego świata, prezentujących folklor swoich regionów przy pomocy autentycznych strojów, śpiewu i tańca. Podczas tegorocznego festiwalu zobaczymy wykonawców między innymi z: Indii, Białorusi, RPA, Meksyku, Serbii, Panamy, Polski i Gruzji. W historii wydarzenia zapisało się już 300 zespołów. Oglądamy je podczas licznych korowodów ulicami miast, występów plenerowych, a także koncertów w różnorodnych przestrzeniach miast.

MSFF zawita do powiatu cieszyńskiego 26 sierpnia. O godz. 14:00 w Brennej odbędzie się korowód i koncert, a o godz. 16:00 w Ustroniu koncert w Amfiteatrze. Kolejnego dnia (27 sierpnia) w Cieszynie rozpocznie się mini cykl spotkań pod nazwą – Muzyczne spotkania festiwalowe w Café Muzeum. Kolejna okazja – 29 sierpnia i 1 września. Wszystkie spotkania o godz. 18:00. MSFF zostaje w Cieszynie na dłużej, bo już 28 sierpnia na rynku będzie miało miejsce powitanie zespołów, po którym w Teatrze im. A. Mickiewicza artyści pokażą się publiczności w koncercie inauguracyjnym. Na Wzgórzu Zamkowym festiwal zagości 30 sierpnia z Koncertem Muzyki Świata.

Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny rozpocznie się w Siemianowicach Śląskich, a zakończy w Pszczynie. Odwiedzi również Tychy, Chorzów i Psary.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama