, poniedziałek 17 czerwca 2019
Rękodzielnicy wracają do Cieszyna
26 sierpnia na cieszyńskim Rynku odbędzie się VI Cieszyński Jarmark Piastowski. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Rękodzielnicy wracają do Cieszyna

red./mat.pras.
Od kilku lat w ostatnią niedzielę sierpnia w Cieszynie goszczą rękodzielnicy i pracownie rękodzieła z całego kraju i nie tylko. Nie inaczej będzie w tym roku – 26 sierpnia na cieszyńskim Rynku odbędzie się VI Cieszyński Jarmark Piastowski.

Pomysłodawcą Cieszyńskich Jarmarków jest Pracownia Rękodzieła Artystycznego „Pat the Cat”, która podobne imprezy organizuje od 2013 roku – w sierpniu Cieszyński Jarmark Piastowski, zaś w listopadzie Cieszyński Jarmark Świąteczny. Za każdym razem Rynek nadolziańskiego grodu zmienia się w pełne kolorów i tętniące życiem miejsce, w którym można znaleźć różne bibeloty, biżuterię artystyczną, jedyne w swoim rodzaju podarunki, ozdoby, dekoracje, maskotki, torby, oryginalne ubrania lub ceramikę, a wszystko niepowtarzalne i wykonane ręcznie przez twórców zajmujących się przeróżnymi technikami rękodzielniczymi.

Tegoroczny Cieszyński Jarmark Piastowski to już jedenasta nasza impreza, licząc z tymi listopadowymi. Bardzo cieszymy się, że za każdym razem mieszkańcy Cieszyna i nie tylko chętnie uczestniczą w jarmarku i odwiedzają stoiska, co z kolei przekłada się na ogromne zainteresowanie imprezą i naszym miastem ze strony rękodzielników. Jak zwykle zgłoszeń było znacznie więcej niż miejsc, a wśród osób, które nas odwiedzą w tym roku, ponownie będą rękodzielnicy z różnych części kraju. Przyjadą ze Śląska, Kalisza, Tomaszowa Mazowieckiego, Krakowa, a nawet z Gdyni. Takie zainteresowanie świadczy o tym, że wieści o naszych jarmarkach rozchodzą się bardzo daleko, co tylko może nas cieszyć. Jest to również dowód na to, że udało się nam osiągnąć jeden z najważniejszych celów, którym od samego początku była promocja Cieszyna i naszego regionu. Wielu naszych stałych wystawców otwarcie mówi, że pokochali Cieszyn i za każdym razem bardzo chętnie tu wracają – mówi Patrycja Wieczorek, właścicielka Pracowni „Pat the Cat”.

Tegoroczny jarmark odwiedzi ponad 60 rękodzielników i pracowni rękodzieła, a impreza rozpocznie się o godz. 9.00. Stoiska będzie można odwiedzać do godz. 17.00.

Niestety, w tym roku nie udało nam się połączyć naszej imprezy z Międzynarodowym Festiwalem Folklorystycznym, aczkolwiek pojawią się inne, bardzo ciekawe atrakcje. Równocześnie z naszym jarmarkiem na Rynku odbędzie się po raz pierwszy impreza „Pokaż nam swoje zwierzątko”, organizowana przez jedno z cieszyńskich stowarzyszeń, na którą również w imieniu organizatorów wydarzenia serdecznie zapraszamy – dodaje Patrycja Wieczorek.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama