, wtorek 25 luty 2020
Reprezentacja Artystów Polskich kontra Reprezentacja Osobistości Kultury Czeskiej
Niebawem ogłoszony zostanie skład, w jakim Reprezentacja Artystów Polskich zagra w Cieszynie. fot: www.reprezentacja.art.plDodaj do Facebook

Reprezentacja Artystów Polskich kontra Reprezentacja Osobistości Kultury Czeskiej

STEFAN MAŃKA
Cała Europa przygotowuje się do największej imprezy sportowej na starym kontynencie - Mistrzostw Europy w piłce nożnej EURO 2012. Wspólna grupa, w której znaleźli się Polacy i Czesi zainspirowała organizatorów 14. Przeglądu Filmowego Kino na Granicy, do przygotowania niecodziennego wydarzenia - meczu piłki nożnej pomiędzy Reprezentacją Artystów Polskich (RAP), a Reprezentacją Osobistości Kultury Czeskiej Klubem "Amfora".

RAP to drużyna piłkarska składająca się z polskich gwiazd teatru, estrady i filmu, których pasją jest gra w piłkę nożną oraz czynne uprawianie sportu. Istnieją od 1999 r., kiedy to rozegrali swój pierwszy mecz z Reprezentacją Piosenkarzy Włoskich (z Erosem Ramazottim na czele). W ich drużynie występują m.in.: Olaf Lubaszenko, Cezary Pazura, Paweł Deląg, Andrzej Nejman oraz Marcin Dorociński. Podczas wszystkich rozegranych dotychczas meczów charytatywnych artyści zebrali w sumie ok. 5 mln zł. Pieniądze w całości przekazane zostały dzieciom pokrzywdzonym przez los. Niebawem ogłoszony zostanie skład, w jakim zagrają w Cieszynie.

Już dziś wiadomo, że podczas 14. Przeglądu Filmowego Kino na Granicy, Polacy zmierzą się z Reprezentacją Osobistości Kultury Czeskiej Klubem "Amfora". W jej skład wejdą byli piłkarze reprezentacji drużyny narodowej na Mistrzostwa Europy oraz Mistrzostwa Świata: Antonín Panenka, Karol Dobiaš, Přemysl Bičovský, František Jakubec, Jan Berger, Pavel Steiner, Martin Michal oraz Pavlín Jirků były sędzia FIFA. Aktorów reprezentować będą: Martin Dejdar, Jan Čenský, Roman Skamene, Sagvan Tofi, Ondřej Vetchý, Michal Suchánek, Jakub Kohák, Josef Alois Náhlovský i prezenter radiowy i telewizyjny Jan Rosák. Muzyków w "Amforze" zasilą: Stanislav Hložek, Lešek Semelka, Kamil Střihavka oraz Petr Salava - prezenter i DJ, założyciel "Amfory", autor słynnego okrzyku i następujących po nim podskoków: "Kto nie skacze, nie jest Czechem, hop, hop, hop". Uroczystego rozpoczęcia meczu czyli honorowego wybicia piłki dokonają Helena Vondráčková oraz Ivo Niederle.

Wskaż cel charytatywnego meczu

W Cieszynie oba zespoły rozegrają mecz charytatywny. Z związku z tym organizatorzy przeglądu, czyli Stowarzyszenie Kultura na Granicy z Cieszyna oraz Stowarzyszenie EducationTalentCulture z Czeskiego Cieszyna proszą o zgłaszanie swoich propozycji celu na jaki powinny zostać przekazane pieniądze z biletów wstępu na to niecodzienne spotkanie piłkarskie.

Propozycje można składać mailowo na adres: biuro@kinonagranicy.pl lub redakcja@gazetacodzienna.pl.

Mecz obu reprezentacji odbędzie się 1 maja, o godzinie 14.00 na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Cieszynie. Głównym sponsorem meczu jest GAZ-SYSTEM S.A. Patronem medialnym 14. Przeglądu Filmowego Kino na Granicy jest portal gazetacodzienna.pl.

Komentarze: (6)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

@ Dobry_synek: Sugerujesz, że reprezentacja PZPN pojedzie Czechom? Ha, dobre.

wręcz odwrotnie, jestem przekonany, że Czesinam pokażą na kinie na granicy, że we Wrocławiu ich kadra narodowa sprawi nam łomot ;)

No to będziemy mieli symboliczny wstęp do EURO. Czesi zmierzą się z Polakami i podobnie jak we Wrocławiu tak i tu chyba nie mają większych szans.

Polacy dostaną w d... ciekawe kto z rapu przyjedzie i zmierzy się z byłą reprezentacją czech :)

SUPER!!!!

Zdawkowo i sztampowo, jak zawsze o sporcie u was. Liczę na ciekawą relację z meczu i jakiś dłuższy wywiad, najlepiej z Panenką.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama