, niedziela 24 czerwca 2018
Przed nami 45. Dni Skoczowa [Program - 45. Dni Skoczowa odbędą się od 1 do 3 czerwca.]
45. Dni Skoczowa odbędą się od 1 do 3 czerwca. fot: Bartek KukuczDodaj do Facebook

Przed nami 45. Dni Skoczowa [Program]

Przed nami 45. Dni Skoczowa. Trwająca trzy dni miejska impreza to przede wszystkim mnóstwo atrakcji dla zgromadzonej publiczności. Wśród nich tradycyjne zawody w Rzucie Beretem. Sprawdźcie, co czeka na was w Skoczowie podczas nadchodzącego weekendu.

- Zaczynamy świętować już w Dzień Dziecka. W tym dniu wszystkie pociechy z pewnością znajdą coś dla siebie, zaplanowaliśmy dla nich szereg atrakcji, nie chcę teraz zdradzać konkretnie jakich, bo to ma być niespodzianka - mówi tajemniczo Julia Raszka, z Miejskiego Centrum Kultury w Skoczowie.

Muzycznymi atrakcjami podczas 45. Dni Skoczowa będzie między innymi występ dziecięcej kapeli „Mała Jetelinka” z Jaworzynki, zespół "Terapia" ze skoczowianinem Szymonem Wyrembakiem na czele, i grupa "Ziyo", znana ze swego słynnego przeboju "Magiczne słowa", która w tym roku obchodzi 25-lecie istnienia. Publiczność będzie mogła także wysłuchać grupy "Zabili mi żółwia". - Niewątpliwą atrakcją będzie występ Regionalnego Zespołu Skoczów, który powstał na krótko przed wręczeniem nagród Cieszynianek w listopadzie ubiegłego roku - zauważa Julia Raszka.

Podczas skoczowskiego święta wystąpią także mażoretki z Karwiny. Kilkudziesięcioosobowa grupa "Michelle" przebrana w kolorowe stroje rozpocznie tanecznym pokazem Międzynarodowy Turniej Piłkarski "Tryton Cup 2012 Skoczów". W trakcie trzydniowego święta odbędą się też kolejne Mistrzostwa Skoczowa w Rzucie Beretem. W tej konkurencji zawodnicy będą już rywalizować po raz trzynasty. To jednak nie koniec sportowych wydarzeń. - W niedzielę zaprezentuje się skoczowska drużyna futbolu amerykańskiego "Steelers". Dzień ten będzie skoczowskim akcentem przed rozpoczynającym się Euro. Na rynku ustawiona będzie specjalna strefa kibica, w której rozegrane zostaną mecze dla najmłodszych. W ten weekend odbędą się także pokazy sztuk walki kung-fu i ju-jitsu w wykonaniu mistrzów Polski, Europy i świata - dodaje Julia Raszka.

Szczegółowy program 45. Dni Skoczowa:

1 czerwca:
14.00 - uroczyste otwarcie 45. Dni Skoczowa, występ mażoretek Michelle z Karwiny, wystrzał z armaty, salwa z muszkietów Bractwa Strzelców Skoczowskich, wstęp Zespołu Regionalnego Skoczów - uczniów SP w Pierśćcu i ZS nr 5 w Pogórzu
14.15 - prezentacje artystyczne dzieci i młodzieży szkół skoczowskiej gminy i MCK "Integrator"
18.00 - dziecięca kapela Mała Jetelinka Moniki Wałach z Jaworzynki
19.00 - wręczenie nagród w konkursie plenerowym Skoczowski kalejdoskop, wręczenie nagród w konkursie kulinarnym Kół Gospodyń Wiejskich skoczowskiej gminy na najlepszy Utopcowy smakołyk
19.30 - Zespół Regionalny SENIOR z MCK "Integrator"
20.30 - Zabili Mi Żółwia

2 czerwca:
9.00 - XIII Mistrzostwa Skoczowa w Rzucie Beretem
9.00 - ekspozycja artystycznych wyrobów rękodzielniczych, powstałych na zajęciach twórczych w MCK „Integrator”, połączona z kiermaszem
10.00 - prezentacja modeli zdalnie sterowanych grupy modelarzy RC DRIVE SKOCZÓW
15.00 - Terapia
16.30 - pokaz sztuk walki KUNG-FU i JU-JITSU w wykonaniu mistrzów Polski, Europy i świata
17.00 - Awangarda w stroju - pokaz mody w wykonaniu uczennic Technikum Odzieżowego ZSZ na Bajerkach w Skoczowie
17.30 - pokaz sztuk walki KUNG-FU i JU-JITSU w wykonaniu mistrzów Polski, Europy i świata
18.00 - występy skoczowskich formacji tańca nowoczesnego: FREE JUMP, EKSPERYMENT, FUZJA, MERLIN
20.30 - ZIYO

3 czerwca:
16.00 - South Squad Jumpers - pokaz grupy tanecznej jumpstyle
16.30 - Zumba - mix tańca i fitnessu
17.00 - program muzyczno-rozrywkowy Piłkarska Fiesta
20.00 - Abba Family

Dodatkowe atrakcje (rynek):

1 czerwca:
dmuchany plac zabaw, akcja plenerowa Skoczowski Kalejdoskop - tworzenie kolażu ze skoczowskich zdjęć, wycinków z gazet, atrakcje w ramach projektu Utopcowy Zawrót Głowy MCK "Integrator"

3 czerwca:
15.00 - program dla dzieci Piłkarskie Szaleństwo EURO 2012
15.30 - prezentacja drużyny footballu amerykańskiego STEELERS ze Skoczowa

1,2,3 czerwca:
poplenerowa wystawa prac malarskich powstałych podczas Integracyjnego Pleneru Plastycznego Skoczowskiego Stowarzyszenia Zobaczyć Marzenia, wystawa twórczości uczestników zajęć warsztatowych w MCK w galerii ARTadres, kulinarne prezentacje Kół Gospodyń Wiejskich skoczowskiej gminy, mini wesołe miasteczko na Małym Rynku

Imprezy towarzyszące:

1 czerwca:
10.00 - Turniej Piłkarski Trampkarzy TRYTON CUP 2012 SKOCZÓW (stadion KS Beskid). Organizator: KP Beskid 09 Skoczów, MCK „Integrator”.

2 czerwca:
9.00 - Międzynarodowy Turniej Piłkarski Juniorów TRYTON CUP 2012 SKOCZÓW (stadion KS Beskid). Organizator: KP Beskid 09 Skoczów, MCK "Integrator".
11.30 - pokaz modeli zdalnie sterowanych grupy modelarzy RC DRIVE SKOCZÓW (boisko SP nr 1). Organizator: RCDS i MCK "Integrator".
12.00 - pokaz wraz z nauką udzielania pierwszej pomocy (Rynek). Organizator: Grupa Ratowników Polskiego Czerwonego Krzyża w Bielsku-Białej.
10.00-16.00 - akcja honorowego krwiodawstwa (OSP, ul. Cieszyńska). Organizator: Grupa Ratowników Polskiego Czerwonego Krzyża w Bielsku-Białej
10.00 - V Otwarte Mistrzostwa Skoczowa w Triatlonie i Duatlonie (Kryta Pływalnia DELFIN, wały Wisły). Organizator: Szkolne Forum Inicjatyw OGÓLNIAK w Skoczowie.
15.00 - "Zjazd rurą na czas" (Kryta Pływalnia DELFIN). Organizator: Kryta Pływalnia DELFIN.

3 czerwca:
10.00 - Międzynarodowy Turniej Piłkarski Juniorów TRYTON CUP 2012 SKOCZÓW (stadion KS Beskid). Organizator: KP Beskid 09 Skoczów, MCK "Integrator".
9.00 - Turniej tenisa stołowego dzieci i młodzieży o "Puchar Burmistrza Skoczowa" (SP nr 1).

Komentarze: (16)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

A może zamiast 3 dennych dni zrobić jeden ale OK, nawet Żabonalia , czy Światełko do Nieba ( 10 minut ) są ciekawsze

Nie rozumiecie, ze nie ma na kulture kasy w ogole w Skoczowie? MCK dysponuje skromnymi srodkami, czasem na wyplaty dla pracownikow nie wystarcza, bo UM Skoczów ma wazniejsze potrzeby, jak miliony gimnazjow i podstawowek w calej gminie.

Czemu, każdy z was narzekaczy nie jeździ Ferrari? To przecież taki super samochodów, śliczny, wszyscy wiedzą o nim jaki jest fantastyczny, ma moc, przyspieszenie, jest bezpieczny? Bo go zwyczanie na nie nie stać. To samo jest z takimi imprezami, jak np. Dni Skoczowa. Tyle i tylko tyle!

Niestety wielokrotnie wyświechtane hasło, żeby wpuścic ludzi młodych po prostu sie nie sprawdza. owszem pomysły sa może i fajne, ale co praktyka, to praktyka. Wim coś o tym, bo kiedy w mojej firmie poprosiłem o zogranizowanie imprezy pracowniczej własnie przez młodych, było z tym mnostwo problemu. Po prostu ludzie którzy zajmuja sie tym , maja doświadczenie, znają się na kwestiach formalnych itd. Organizacja takiej duzej miejskiej imprezy na pewno nie jest łatwa sprawą, bo trudno zaspokoic gusta wielu osób, o niejdenokrotnie zupełnie sprzecznych oczekiwaniach. Ale nie dajmy sie zwariować, że młodość jest złotym środkiem do rozwiązania tego problemu. Otóż nie. Tym środkiem jest dobry pomysł i niestety przyziemne, ale najzupełniej realne - pieniadze.

O poziomie imprezy świadczy już porównywanie futbolu amerykańskiego do EURO 2012, może "wkładem" są też sztuki walki kung-fu i ju-jitsu. Żenujące.

Gdzie masz takie porównanie? Przecież w tekście nic takiego nie ma. Czytanie ze zrozumieniem nie boli, serio.

Przecież Pani Julia, która to zachwala jest młoda.

Beret to wiocha fest, a co do programu i wszystkich atrakcji dni skoczowa, ale również ŚTB to jestem za przewietrzeniem skostniałych instytucji je organizujących i wpuszczenie młodych ludzi, pełnych pomysłów i wizji!

Faktycznie z tym beretem to wiocha. Brakuje jeszcze tańca Bürgermeister z Pigwą i Kuby Powiatowego.

Szkoda gadać, takie atrakcje, to wstyd nazywac atrakcjami. Po prostu nic nie ma. Od lat walona ta sama sztampa... I nie mozna mówić, ze nie ma kasy, bo tu raczej chodzi o pomysl na fajna organizację. Wystepy dzieci i zespołów regionalnych są O.K, ale moze nie przez tyle godzin ze sceny głównej na rynku. Może w innym miejscu (np. zamiast wrzskliwego miasteczka na ustawic scene regionalna na Małym Rynku), zainteresowani na pewno tam dotrą. Przykładem czegoś świezegomoże być impreza z ostatniej soboty z okazji Dnia Matki. Było kolorowo, wesoło i aktywnie. I zeby od razu mi ktoś nie zarzucił, ze mam cos wspolnego z organizatorami. Nie mam, bylam razem z dziecmi zwyklymi uczestnikami i swietnie sie bawilismy. A kiedy z ust pani Julii kolejny raz słyszę o "szergu atrakcji" okraszonych kolejnym elokwentnym epitetem, to az ciarki mnie przechodzą, znowu bedzie jakis niszowy zespół, ktorego nikt nie zna i my - zwykle skoczowskie pospolstwo... nie docenimy. Na taką impreze w Skoczowie proponuje cos neutralnego, przy czym wszyscy sie pobawią i nie koniecznie musi sie to ambitnie nazywac... (Hasło "Zabili mi żołwia" jest ekstra... cokolwiek to ma znaczyc)

Skoro Dni Skoczowa Wam nie odpowiadają to przyjedźcie na koncert do Hażlacha pt. "Hażlach spełnia marzenie Kubusia". Tutaj wiele się bezie działo na scenie - zapraszam. Będą fajne koncerty, a przy okazji zrobicie dobry uczynek bo pomożecie spełnić marzenie Kubusia.

Czas na zmiany, bo widzę, że znowu nic specjalnego.
Mam nadzieję, że ludzie w końcu zrozumieją, że trzeba cos zmienić. Może czas najwyższy dopuścić młodszych - wszechstronniejszych.

Rok w rok to samo... Beret i kapele podwórkowe!! Wstyd i wiocha do okoła!Pani Żagan, czas pomyslec o dopuszczeniu kogoś młodszego , kogoś w kim troszkę życia się tli i rozrusza Skoczów.

bez rewelacji te dni Skoczowa....

Mam pytanie bezpośrednio do Pani Julii, nie ukrywam, że liczę na odpowiedź:
W jaki sposób zespół "Skoczów" ma być niewątpliwą atrakcją Dni Skoczowa?
Przecież to nie wystawa rzeźb regionalnych!

Pani radna jak znam życie wszystko zrzuci na barki ekipy z ratusza. Ten scenariusz jest od dawien dawna znany i nikogo nie dziwi fakt, że to mieszkańcy wybrali takich a nie innych radnych.
Widzę jednak pewne zmiany. Zmiany "wypalenia zawodowego - radnego" z pomysłów i chęci tworzenia czegoś innego.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama