, czwartek 21 marca 2019
Polska prapremiera w Teatrze Cieszyńskim
Na tydzień przed premierą, 18 lutego o godz. 17.30 w Cieszyńskim Ośrodku Kultury „Dom Narodowy” przy rynku w Cieszynie odbędzie się spotkanie z twórcami inscenizacji „Job Interviews”. fot: Karin DziadkovaDodaj do Facebook

Polska prapremiera w Teatrze Cieszyńskim

mat.pras.
Już 24 lutego o godz. 17.30 na deskach Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie odbędzie się polska prapremiera dramatu Petra Zelenki „Job Interviews” w reżyserii Katarzyny Deszcz.

Główna bohaterka „Job Intervievs”, Nina, zajmuje odpowiedzialne stanowisko w agencji castingowej. Zatrudnia mało znanych aktorów i aktorki, a także kilka wielkich nazwisk. Niektórych ludzi szanuje, lecz większością pogardza. Słynie z cynizmu i uroku osobistego. Wydaje się, że jej kariera rozwija się doskonale. Wkrótce jednak stacza się... Ekstremalny przypadek Niny może być ostrzeżeniem przed uwikłaniem w mechanizmy show-biznesu i bezwzględnego rynku kapitalizmu…

Reżyserka Katarzyna Deszcz o najnowszym przedstawieniu: „Zależy mi na tym, by pokazać Ninę z jej perspektywy. Nie chcę mieć w tym spektaklu bohaterki oczywistej, powierzchownej, takiej telewizyjnej panienki, a zależy mi na pogłębionym portrecie psychologicznym”.

Petr Zelenka (ur. 1967 w Pradze) jest jednym z najbardziej znanych współczesnych czeskich dramatopisarzy, scenarzystów i reżyserów
teatralnych i filmowych. Jego sztuki „Odjazdy pociągów”, „Teremin”, „Opowieści o zwyczajnym szaleństwie” z powodzeniem grane są w polskich teatrach. Za sprawą najnowszego tłumaczenia autorstwa Krystyny Krauze dramat „Job Interviews” trafia do zbioru sztuk Zelenki tłumaczonych na język polski, otwierając tym samym drogę do kolejnych wystawień na polskich scenach teatralnych.

Na tydzień przed premierą, 18 lutego o godz. 17.30 w Cieszyńskim Ośrodku Kultury „Dom Narodowy” przy rynku w Cieszynie odbędzie się spotkanie z twórcami inscenizacji „Job Interviews”. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama