, środa 22 maja 2019
Cieszyńskie anioły miały swój bal
W programie znalazły się liczne atrakcje: przedstawienie bajkowe, występ magika , gry i zabawy, wspólny taniec oraz poczęstunek. fot: DRDodaj do Facebook

Cieszyńskie anioły miały swój bal

DR
Cieszyńskie anioły miały swój bal


Cieszyńskie anioły miały swój bal

Już po raz 4. niepełnosprawne dzieci powiatu cieszyńskiego miały swój bal. W ostatni dzień karnawału mogły się spotkać i wspólnie bawić.

IV Cieszyński Bal Aniołów odbył się 13 lutego, wyjątkowo w Hotelu Liburnia ze względu na remont Domu Narodowego. Bal jak co roku został skierowany do wszystkich niepełnosprawnych dzieci naszego powiatu. - Zapraszamy dzieci z klas integracyjnych ze szkół ale również z ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych z powiatu, z Cieszyna i z ościennych miejscowości – Wisły, Ustronia, Skoczowa. - mówiła Halina Bocheńska z organizacji Soroptimist International w Cieszynie – Dzisiaj mamy 130 dzieci. Myślę, że jest to spora grupa.

Oprócz cieszyńskich Soroptymistek, Powiatu Cieszyńskiego oraz Hotelu Liburnia, którzy są organizatorami balu, w przedsięwzięcie zaangażowała się również młodzież. Byli to uczniowie z Zespołu Szkół Budowlanych, Zespołu Szkół im. Władysława Szybińskiego w Cieszynie, harcerze z Hufca Ziemi Cieszyńskiej oraz studenci z Uniwersytetu Śląskiego. - W akcję są włączane różne środowiska. Zależało nam bardzo na tym, żeby zintegrować również młodzież i to się udało. - podkreślała Halina Bocheńska – Mnóstwo ludzi wokół przyjaznych nam i co cieszy nas bardzo, młodzież która tutaj odnajduje się w zupełnie nowych realiach, ale świetnie się spisują. - dodała.

W programie znalazły się liczne atrakcje: przedstawienie bajkowe, występ magika , gry i zabawy, wspólny taniec oraz poczęstunek. Dzięki sponsorom i ludziom dobrej woli dzieci otrzymały również upominki oraz sporą dawkę dobrej zabawy i pozytywnej energii.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama