, piątek 10 lipca 2020
Ostatnia wystawa: "Cieszyn, kocham Cię z daleka", potem zostaną tylko szare ściany
Wystawa "Cieszyn, kocham Cię z daleka" jest próbą identyfikacji miejsca jakim jest Szara, wraz z jego historią, w oparciu o relacje artystów i kuratorów, a także odbiorców jej działań i “wychowanków”. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Ostatnia wystawa: "Cieszyn, kocham Cię z daleka", potem zostaną tylko szare ściany

AK
Ostatnia wystawa: "Cieszyn, kocham Cię z daleka", potem zostaną tylko szare ściany

Ponad 300 uczestników zaprezentuje mailart, obiekty, instalacje, grafiki, video, malarstwo oraz fotografię. fot. mat. pras.


Ostatnia wystawa: "Cieszyn, kocham Cię z daleka", potem zostaną tylko szare ściany

Wystawę, której wernisaż już jutro o godz. 18.00, można zobaczyć do 28 listopada. O godz. 20.00 organizatorzy zapraszają do Brackiego Browaru Zamkowego na after party. fot. mat. pras.

Galeria Szara oraz Fundacja Kultury Audiowizualnej Strefa Szarej zapraszają na ostatnią wystawę "Cieszyn, kocham Cię z daleka" z okazji 10-lecia założenia Galerii. Ponad 300 uczestników zaprezentuje mailart, obiekty, instalacje, grafiki, video, malarstwo oraz fotografię. Wystawę, której wernisaż już jutro o godz. 18.00, będzie można podziwiać do 28 listopada.

Galeria Szara otwarta została we wrześniu 2002 roku. W tym czasie w jej wnętrzach odbyło się około 100 wystaw zbiorowych i indywidualnych oraz mnóstwo wydarzeń interdyscyplinarnych. "Szara" gościła ponad 300 artystek i artystów oraz czołówkę ludzi świata sztuki z Polski i zagranicy. W tym czasie stała się nie tylko jednym z ważniejszych punktów na kulturalnej mapie Śląska, ale i kraju. Z okazji 10-cio lecia istnienia galerii zorganizowana została wystawa, która będzie jednocześnie pożegnaniem. Galeria znika. Zostaną tylko szare ściany. Joanna Rzepka-Dziedzic i Łukasz Dziedzic, kuratorzy, opiekunowie, prowadzący galerię zachęcają do ostatnich odwiedzin tego miejsca.

Wystawa "Cieszyn, kocham Cię z daleka" jest próbą identyfikacji miejsca jakim jest Szara, wraz z jego historią, w oparciu o relacje artystów i kuratorów, a także odbiorców jej działań i “wychowanków”. Jest to również pytanie o zasady i możliwości funkcjonowania galerii sztuki współczesnej w niewielkim mieście na prowincji Polski, a także okazja do dyskusji na temat działania i tworzenia kultury poza centrum, na obrzeżach głównego obiegu.

Program wernisażu:

18.00 - Oficjalne otwarcie
Koncert: Patricia Dragan
Performances: Dariusz Fodczuk, Michał Bałdyga, Anna “Fugazi” Biernacka

Akcje artystyczne: Mazhell, Nuovo Riche "So pathetic. The agony_"
- Wspólne zdjęcie grupowe na 10 lat.

O godz. 20.00 organizatorzy zapraszają do Brackiego Browaru Zamkowego na after party, gdzie zagrają: dj's Mazubar / Loony W / Heller / Kartal - Podaj Kabel, Rootzkilla, vj's Olila, Joska, Malaga - Podaj Kabel. Wstęp z zaproszeniami, które będą do odbioru podczas wernisażu wystawy.

Na wystawie zobaczymy m.in."Z jak daleka kochasz Cieszyn?", pracę wykorzystującą aplikację na smartfony, czytnik kodów QR i usługi lokalizacji, która powstała specjalnie na wystawę. Autorką i pomysłodawczynią pracy jest Patrycja Musiał z Fundacji No Local. Aby współtworzyć pracę wejdź na stronę Facebook.com, sprawdź z jak daleka kochasz Cieszyn! Wklej screen lub napisz swoją odległość! Możesz też dodać zdjęcie miejsca, w którym się obecnie znajdujesz. Organizatorzy zapraszają do współtworzenia! Przyłącz się.

3033 - Babskie Wicie Wianków, czyli akcja, instalacja Joanny Rzepki-Dziedzic. - 3033 to liczba dni mojego życia, które poświęciłam Szarej. Zapraszam kobiety, znajome, przyjaciółki, oraz mężczyzn pielęgnujących w sobie pierwiastek żeński na wspólne wicie wianków przed i w trakcie trwania wystawy - mówi Joanna Rzepka-Dziedzic i dodaje, że będzie to polegało na stworzeniu 3033 kwiatów z bibuły, które posłużą jej do realizacji pracy na wystawę z okazji 10-lecia Szarej. Więcej na stronie.

Z okazji wystawy został wydany singiel ”Cieszyn, kocham Cię z daleka” Lugozi - Cieszyn I Love You, którego posłuchać można tutaj. (music, text, vocal, production, field recordings: Łukasz Dziedzic, mix, mastering: Wojciech Kucharczyk)

“Szara RINGTONES” - podczas wystawy na stronie galerii będą dostępne do pobrania wyjątkowe dzwonki na telefon stworzone przez artystów/muzyków współpracujących z Szarą.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama