, niedziela 28 luty 2021
"Majówka z Polską". Prezydent zachęca do radosnego świętowania
Z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja na płycie cieszyńskiego rynku odbędzie się "Biało-czerwona majówka". fot: Maciej KłekDodaj do Facebook

"Majówka z Polską". Prezydent zachęca do radosnego świętowania

JM
Prezydent Bronisław Komorowski w specjalnym liście z okazji Dnia Flagi oraz rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja zaprosił wszystkich Polaków do wspólnego, radosnego obchodzenia tych majowych świąt oraz wywieszenia narodowych flag. O historii w niecodzienny sposób postanowiło przypomnieć m.in. Muzeum 4. Pułku Strzelców Podhalańskich w Cieszynie.

Jak podkreśla w liście skierowanym do polskich samorządowców prezydent Bronisław Komorowski, obchodzone 2-go maja Święto Flagi Rzeczypospolitej oraz 3-go maja święto rocznicy uchwalenia konstytucji to najlepszy czas, by przypominając o tradycjach, korzeniach i tożsamości narodowej, wspólnie odczuwać dumę z osiągnięć demokratycznej i nowoczesnej Polski. Prezydent zachęca wszystkich z tej okazji do wywieszenia narodowej flagi. -Biało-czerwona flaga jest znakiem naszej obywatelskiej wspólnoty, a Święto - chwilą, w której głębiej odczuwamy naszą przynależność do niej. Te dwa dni są doskonałą okazją, by wzmocnić w Polakach obywatelskie więzi, zakorzeniając je w najpiękniejszych kartach naszej historii - napisał prezydent.

W nawiązaniu do zapoczątkowanego półtora roku temu, 11 listopada 2010 r., pomysłu zmieniania znanych budynków w wielkie polskie flagi, 2 i 3 maja po raz kolejny na biało-czerwono rozbłyśnie Pałac Prezydencki. Prezydent Bronisław Komorowski, w liście do prezydentów miast, korporacji samorządowych oraz marszałków województw, zaprosił do udziału w "Majówce z Polską" wszystkie polskie gminy, powiaty, województwa, miasta i liczne instytucje oraz samych mieszkańców.

Prezydent zapowiedział, że najpiękniej udekorowane lub podświetlone symboliczne budowle i miejsca wyróżnione zostaną w Dniu Samorządu Terytorialnego. Jednocześnie zachęca wszystkich do noszenia w tym szczególnym okresie biało-czerwonych kotylionów. Instrukcję wykonania kotylionów można znaleźć na stronie prezydent.pl.

Z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja na płycie cieszyńskiego rynku odbędzie się "Biało-czerwona majówka", w trakcie której odbędzie się koncert orkiestry dętej "Cieszynianka", akcja dla dzieci i młodzieży "Malujemy flagę" oraz zorganizowane przez Muzeum 4. Pułku Strzelców Podhalańskich czytanie Konstytucji 3-go Maja. Szczegółowy program można znaleźć na stronie cieszyn.pl.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama