, wtorek 22 września 2020
Kultura na weekend: "Proste wzruszenia" w Chybiu!
"Proste wzruszenia" w wykonaniu grupy teatralnej GOK już w najbliższą sobotę. fot: www.gokchybie.ox.plDodaj do Facebook

Kultura na weekend: "Proste wzruszenia" w Chybiu!

Długi weekend przed nami. Wśród propozycji z pewnością znajdziecie kilka nowości w kinie, miłośnikom muzyki polecamy koncert zespołu Maybe Diffrent oraz spektakl muzyczny "Proste wzruszenia" opowiadający o życiu i twórczości Seweryna Krajewskiego. Sprawdźcie co będzie się działo w ten weekend! 

W kinie w Cieszynie…

10-17.11.2011 Latająca maszyna godz. 15.30

Twórcy nagrodzonego Oscarem filmu "Piotruś i wilk" przedstawiają imponującą rozmachem i nowatorską animacją, pierwszą zrealizowaną w Polsce animowaną superprodukcję 3D. Ten przygodowy film dla całej rodziny zabiera widzów w emocjonującą podróż śladami najsłynniejszego polskiego kompozytora. "Latająca maszyna" została zrealizowana w dwusetną rocznicę urodzin Fryderyka Chopina i stanowi fantastyczny dowód na to, że muzyka Chopina może zdobyć serca widza w każdym wieku. Film powstawał w Łodzi, jego realizację zaangażowano ponad 200 animatorów, fachowców od efektów specjalnych oraz plastyków tworzących scenografię, lalki i kostiumy.
Ceny biletów: 18 zł (norm.), 14 zł (ulg. - dla dzieci, uczniów, studentów, emerytów i rencistów).

10-17.11.2011 3D Immortals. Bogowie i Herosi godz. 17.30, 20.00

Wiele lat po mitycznym zwycięstwie Bogów nad Tytanami na horyzoncie pojawia się nowe zagrożenie. Żądny władzy król Hyperion (Mickey Rourke) wypowiada wojnę ludzkości. Plądrując bezbronne, wobec jego brutalnej armii, ziemie Grecji poszukuje legendarnego Łuku - broni o niewyobrażalnej mocy, wykutej niegdyś w niebiosach przez Boga Wony, Aresa. Ten, kto posiądzie broń, będzie dowodził czekającymi na uwolnienie Tytanami. Jedynym, który postanawia przeciwstawić się Hyperionowi jest wybrany przez bogów Tezeusz. W rękach tego prostego człowieka spoczywa teraz los ludzkości i tylko on może uratować ją przed całkowitą zagładą.
Ceny biletów: 20 zł (norm.), 15 zł (ulg. - dla uczniów, studentów, rencistów i emerytów).

A w Centralu…

11-13.11.2011 Johnny English Reaktywacja godz. 17.00

Słynny Jaś Fasola po raz kolejny wraca do akcji, tym razem w drugiej części przygód Johnne’ego Englisha. W kolejnej misji, najbardziej niezwykły oficer wywiadu w służbie Jej Królewskiej Mości, musi powstrzymać grupę zabójców, zanim ci zdążą zaatakować jednego ze światowych przywódców i wywołać międzynarodowy chaos. Od czasu ostatniej misji, agent doskonali swoje unikalne umiejętności w jednym z odległych rejonów Azji. Kiedy jednak jego przełożeni otrzymują informacje o próbie zamachu na życie premiera Chin, a świat potrzebuje go bardziej niż kiedykolwiek. Wstęp 70 Kč.

11-13.11.2011 Drive godz. 19.00

Nazywają go Kierowca. W dzień pracuje jako kaskader filmowy, w nocy dorabia u miejscowych gangów. Nie dba o nieprzespane noce, liczy się adrenalina i niebezpieczne ucieczki przed policyjnymi samochodami. Wstęp 70 Kč.

I w Skoczowie…

11.11.2011 Taniec to moc godz. 16.00

Efektowne układy taneczne, fantastyczna choreografia i pierwszorzędne składają się na fabułę tego filmu. Niesamowite połączenie hip hopu i parkur oraz najlepszych światowych tancerzy tworzy niezwykłą historię o marzeniach, które każdy może spełnić. Drudzy tańczą, żeby wygrać. Wstęp wolny.

12-13.11.2011 Mniam godz. 17.00

Magda, żółwica, zachwala specjały kuchni "nadwodnego" świata. Jej opowieści zachęciły Szczenę i Ola, dwóch rekinów do spróbowania potrawy z kurczaka. Jak zakończy się podróż na ląd? Przekonajcie się sami! Niewątpliwym atutem filmu jest dubbing. Animowane postacie mówią głosem Piotra Fronczewskiego, Magdaleny Gessler, Jerzego Kryszaka, a także członków kabaretu Ani Mru Mru. Wstęp 10 i 12 zł.

Kino Extreme

11-17.11.2011

"Tsunami"
"4:13 do Katowic"
"Epoka lodowcowa"
"Animowana Historia Polski"

Maraton Przygodowy: "Wyprawa do Starej Kopalni", "Podróż do wnętrza Ziemi", "Duch Lampy Allena"

11.11.2011 Kino otwarte będzie od 11.00 do 21.00! Bilety dostępne będą w cenie 11 zł przez cały dzień. Dodatkowo Maraton Przygodowy 3w1 będzie można kupić za 18 zł.

11 listopada

Wieczór z literaturą, pieśnią i fotografią

Stowarzyszenie Miłośników Międzyrzecza zaprasza na "Wieczór z literaturą, pieśnią i fotografią". Podczas spotkania odbędzie się inscenizacja w wykonaniu dzieci Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, prezentacja nowych książek wydanych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza "Walenty Krząszcz- Dzieła Wybrane tom II" oraz "Międzyrzecze w obiektywie". W programie zaplanowano także pokaz stroju regionalnego Śląska Cieszyńskiego, występ kapeli regionalnej oraz wspólne śpiewanie pieśni z Zespołem Regionalnym. Spotkanie odbędzie się 11 listopada o godz. 17.00 w Chacie Międzyrzecze. Wstęp wolny.

Angielskie śniadanie

Kulinarna podróż do Wielkiej Brytanii czeka na wszystkich, którzy wezmą udział w spotkaniu, które odbędzie się w chybskim AKF "Klaps". Typowe angielskie śniadanie rozpocznie się o godz. 11.00 w piątek, 11 listopada. Wstęp wolny.

Obchody Święta Niepodległości

Obchodzone co roku, dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległości, obchody święta odbędą się w każdej gminie Powiatu Cieszyńskiego. Główne uroczystości odbędą się jednak w Cieszynie. 11 listopada o godz. 10.00 w Kościele Jezusowym odprawione zostanie nabożeństwo ekumeniczne w intencji niepodległości Ojczyzny. W tym dniu odbędzie się również Uroczysta sesja Rad Gmin Ziemi Cieszyńskiej z okazji 11 Listopada, połączona z wręczeniem Laurów Ziemi Cieszyńskiej. Nagrody wręczane będą w Teatrze im. Adama Mickiewicza o godz. 17.00.

12 listopada

Proste wzruszenia

Grupa wokalna GOK zaprasza na spektakl pt. „Proste wzruszenia” prezentujący twórczość jednego z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów, jakim jest Seweryn Krajewski. Widzowie z pewnością będą mogli usłyszeć najpopularniejsze przeboje artysty w zupełnie nowej aranżacji. Przedstawienie odbędzie się 12 listopada o godz. 18.00 w chybskim klubie "Pod Amfiteatrem". Wstęp 5 i 3 zł.

XII Ustrońska Jesień Muzyczna - "Niebo z moich stron"

Podczas kolejnego spotkania z Ustrońską Jesienią Muzyczną odbędzie się koncert piosenek Seweryna Krajewskiego z wykonaniu Joachima Perlika z zespołem "Moment". Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 w sobotę, 12 listopada. Cena biletu 20 zł. Wejściówki będą do nabycia w miejscu koncertu, w ustrońskiej "Prażakówce".

Maybe Diffrent

Maybe Different to kapela, której członkowie pochodzą z Trzyńca i Jabłonkowa. Muzycy grają alternatywny poprock. Fani tego rodzaju muzyki będą mogli ich usłyszeć w sobotę, 12 listopada, o godz. 20.00. W Jazz Klubie w Czeskim Cieszynie. Wstęp 50 Kč.

11. Festiwal Teatrów Moraw i Śląska

Na zakończenie 11 edycji Festiwalu Teatrów Moraw i Śląska publiczność będzie miała okazję zobaczyć spektakl "Rodinná slavnost". Sztuka rozpoczyna się od rodzinnej uroczystości, podczas której panuje specyficzna, przytłaczająca atmosfera. Rodzeństwo chce uczcić sześćdziesiąte urodziny swojego ojca. Splot wydarzeń losowych przeszkadza jednak w odpowiednim celebrowaniu tego święta. Pełny słodko - gorzkiego humoru spektakl będzie można zobaczyć 12 listopada o godz. 17.30 w Teatrze Cieszyńskim w Czeskim Cieszynie.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama