, poniedziałek 19 października 2020
Festiwal Teatrów Moraw i Śląska rusza w przyszłym tygodniu!
Sztuka "Romeo i Julia" miała swą premierę przed miesiącem. Już w najbliższym czasie będzie można zobaczyć ja ponownie podczas FTMS. fot: Kateřina CzernáDodaj do Facebook

Festiwal Teatrów Moraw i Śląska rusza w przyszłym tygodniu!

BARBARA ŚLIŻ
11 edycja Festiwalu Teatrów Moraw i Śląska odbędzie się w dniach 8-12 listopada br. Festiwal w całości odbędzie się w Teatrze Cieszyńskim w Czeskim Cieszynie. Publiczność będzie miała okazję zobaczyć 13 wyjątkowych spektakli.
Na festiwalu zaprezentowane zostaną najlepsze oraz najciekawsze sztuki, które powstały w ostatnim sezonie - Cieszy mnie fakt, iż będziemy mogli gościć Národní Divadlo Moravskoslezské z Ostrawy, ze spektaklem "Moskva - Petušky". Nie miałem okazji obejrzeć "Łysej śpiewaczki", sądzę, że to także interesująca propozycja dla widzów. Przez skromność nie wspominam o spektaklach trzech scen naszego teatru - Sceny Polskiej, Sceny Czeskiej i Teatru Lalek Bajka - mówi Karol Suszka, dyrektor Teatru Cieszyńskiego.

Przez kilka dni, od rana do wieczora, widzowie będą mogli zobaczyć artystów m.in. z Ostrawy i Sosnowca. Publiczność będzie miała także okazję uczestniczyć w spotkaniach z twórcami i krytykami, by wspólnie rozmawiać o spektaklach, które zobaczyli.

- Polecamy każdy spektakl, ponieważ trudno któryś preferować. Szczególnie cieszę się na dwa przedstawienia teatru z Ołomuńca i na znakomity spektakl teatru z Martina, ostatniej części molierowskiego tryptyku w reżyserii Romana Poláka. Doskonały jest również spektakl ostrawskiego teatru im. Bezruča "Rodinna Slavnost". Pamiętać należy, że ten teatr już kilkakrotnie był laureatem naszego Festiwalu - zachwala Karol Suszka.

Bilety na poszczególne spektakle są do nabycia w Regionalnym Centrum Informacji w Czeskim Cieszynie, na ul. Głównej lub w kasie teatru przed spektaklem. Cena wejściówek na spektakle dopołudniowe - 50 Kč, wieczorne 100 Kč.

Szczegółowy program festiwalu:

8.11.2011
godz. 9.00 Johann Christoph Friedrich von Schiller: Úklady a láska
godz. 18.00 Ronald Harwood: Na Miskáh Vah
godz. 22.00 Jan Procházka, Lenka Procházková: Ucho

9.11.2011
godz. 10.00 Jostein Gaarder: Dívka s pomeranči
godz. 19.00 Alexandr Suchovo-Kobylin: Tarlekinova smrt

10.11.2011
godz. 10.00 Adolf Branald - Radek Balaš: Dědeček Automobil
godz. 16.00 Pavel Kohout: Arturovo Bolero
godz. 19.00 Eugene Ionesco: Łysa Śpiewaczka

11.11.2011
godz. 10.00 William Shakespeare: Romeo i Julia
godz. 19.00 Moliere: Mizantrop
godz. 22.00 Wenedikt Jerofiejew: Moskva - Petušky

12.11. 2011
godz. 10.00 Hans Christian Andersen: O Malence
godz. 17.30 Thomas Vinterberg, Mogens Rukov: Rodinná Slavnost
Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Podobno znakomite spektakle i za dobra cene a gdzie promocja tego festiwalu po polskiej stronie ktora jest potencjalnym klientem ?? Gdzie tlumaczenia tekstow na jezyk polski , no widocznie nie trzeba bo dwujezyczny lewy brzeg Olzy wszystko rozumie a my boroki jestesmy do tylu , a gdzie prawdziwa promocja kultury czeskiej i slowackiej , a moze nikomu z organizatorow na tym nie zależy bo i tak ma dosc widzow na spektaklach dzieki niskiej cenie biletow . Te pytania sa stawiane od lat i nikt tym tak naprawde nie chce sie zajac i dlatego Scena Polska ma premiery tylko po tamtej stronie granicy a my stare operetki oglądamy !!!!!!!!

Sluszna uwaga mojego poprzednika i wlasnie w ten sposob niby popiera sie kulture w Cieszynie bo wszystko musi sie oplacac i miec wymiar korzystny a przeciez poprzez podatki mieszkancy Cieszyna placa na teatr i inne instytucje a co w zamian ,.... ??? To jest zla polityka miasta od wielu lat prowadzona przez wice burmistrza ktory na kulturze i polityce spolecznej sie wogole nie zna a nawet jej szkodzi swoimi dzialaniami a nowy burmistrz na to sie zgadza . W Czechach sie da promocyjnie dla ludzi cos zrobic bez uszczerbku dla budzetu a a nas nie , dlaczego ????

Jak się ma 50 i 100 koron, do 60,75 i 90 zł za kabaret w cieszyńskim teatrze. Gdyby HECA odbyła się np w auli UŚ bilety byłyby min. połowę tańsze

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama