, poniedziałek 18 stycznia 2021
Kultura na weekend: Na Zamku będzie straszyć
a Wzgórzu Zamkowym zagoszczą najróżniejsze upiory, strzygi i wszelkiej maści straszydła. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Kultura na weekend: Na Zamku będzie straszyć

Sporo propozycji filmowych oraz imprez plenerowych - tak w skrócie można opisach wydarzenia kulturalne zbliżającego się weekendu. Szczegółową ofertę znajdziecie w naszym cotygodniowym zestawieniu.

W kinie...

... w Cieszynie

22-31 sierpnia Wakacje Mikołajka (dubbing), godz. 14.00, 16.00, bilety: 18 zł (norm.), 14 zł (ulg.),

Wraz z ostatnim szkolnym dzwonkiem Mikołajek pakuje walizki i wyrusza na upragnione wakacje. Na malowniczych, nadmorskich plażach chłopiec szybko poznaje nowych przyjaciół: Błażeja, (który nie jest na wakacjach, bo jest miejscowy), Fortunata (łakomczucha, potrafiącego zjeść dosłownie wszystko), Dżodżo, (którego akcent rozbawia do łez), Kryspina (bardzo płaczliwego) oraz Kosmę (niezwykle przemądrzałego). Dla całej wesołej paczki każdy dzień to wspaniała okazja do przeżywania nowych przygód. Sprawy skomplikują się jednak, gdy do grona małych rozrabiaków dołączy dziewczynka - małomówna Izabela.

29 sierpnia - 4 września Magia w blasku księżyca (napisy), godz. 18.00, bilety: 18 zł (norm.), 14 zł (ulg.),

Akcja nowej komedii mistrza błyskotliwego dowcipu toczy się w malowniczej scenerii Lazurowego Wybrzeża, pośród luksusowych rezydencji, modnych kurortów i popularnych klubów jazzowych. Sławny iluzjonista Stanley Crawford (Colin Firth), na prośbę przyjaciela, przyjeżdża na południe Francji, by zdemaskować kobietę - medium Sophie Baker (Emma Stone), która oczarowała rodzinę amerykańskich bogaczy i rzekomo potrafi czytać w myślach oraz rozmawiać z duchami. Zadanie Stanleya mocno skomplikuje się, kiedy sam padnie ofiarą zniewalającego uroku pięknej Sophie...

30 sierpnia - 3 września Niezniszczalni 3 (napisy), godz. 20.00, bilety: 18 zł (norm.), 14 zł (ulg.),

Conrad Stonebanks (Mel Gibson) to jeden z największych na świecie handlarzy bronią. Zanim przeszedł na ciemną stronę mocy, był jednym z tych, którzy powołali do życia grupę Niezniszczalnych - kierującą się własnym kodeksem honorowym, drużynę najlepszych na świecie żołnierzy do wynajęcia. Czy uda im się przechytrzyć dawnego kompana znającego ich na wylot? W misji weteranów wesprze kolejna generacja najemników. Nikt nie jest przecież wiecznie młody...

PROJEKCJE SPECJALNE W KINIE PIAST

28 sierpnia Drużyna, godz. 20.00, bilety: 15 zł,

Drugi w historii polskiego kina film o siatkówce. Premiera poprzedzi rozgrywane w Polsce po raz pierwszy Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej mężczyzn. Polski volleyland. Współcześni gladiatorzy, wylewający na treningach hektolitry potu, przez kilka miesięcy w roku oddaleni od najbliższych. Po drugiej stronie sponsorzy, działacze, komentatorzy, cheerleaderki, duet Kułaga-Magiera, hale pełne wiernych kibiców polskiej drużyny; gotowych przejechać setki kilometrów za swoimi idolami. Wspólna radość po wygranych, smutek po porażkach. Każdy sezon to nowe cele, nowe perspektywy, kolejne mistrzostwa do zdobycia. Co przyniesie ten sezon? Za czym tęskni Michał Winiarski? Jak Michał Kubiak w dzieciństwie reagował na porażki? Co na bezludnej wyspie zrobiłby Krzysztof Ignaczak? Jak wolny czas spędza Marcin Możdżonek? Co po zakończeniu kariery będzie robił Łukasz Żygadło? Jakich cech u innych ludzi szuka Bartosz Kurek? Jak z grupy indywidualności i niezwykłych charakterów stworzyć drużynę?

29 sierpnia Wielki błękit, godz. 20.00, bilety: 12 zł,

Jacques i Enzo przyjaźnią się od dzieciństwa. W latach 60. obaj mieszkali na rajskiej greckiej wyspie, gdzie walczyli ze sobą o to, który z nich wydobędzie zatopioną na morskim dnie monetę. Dwie dekady później ich rywalizacja przybiera jednak poważniejszą formę: obaj są mistrzami swobodnego nurkowania, mogą zanurkować na głębokość ponad 100 metrów, na wstrzymanym oddechu. Mimo ostrzeżeń doktora Laurence’a, Jacques i Enzo nurkują coraz głębiej, ryzykując jednocześnie własnym życiem... Tytułowy "Wielki błękit" ma większą siłę niż rozsądek czy miłość... Film Luca Bessona to nie tylko trzymająca w napięciu opowieść o starciu dwóch nurków, ale też przepiękna podróż w głąb europejskich mórz - mistrzowskie zdjęcia podwodne Carlo Variniego do dziś robią niesamowite wrażenie!

... w Skoczowie

W piątek, 29 sierpnia o godz. 17.00, rozpocznie się Dzień Filmów Przewrotnych” w Teatrze Elektrycznym w Skoczowie. W czasie przeglądu zaprezentowane zostaną trzy filmy, które poprzedzone zostaną prelekcjami przygotowanymi przez Natalię Kałużę. Karnet na wszystkie projekcie w cenie: 15 zł do nabycia poprzez www.teatrelektryczny.pl.

Alpy, godz. 17.00, bilety: 7 zł,

Pielęgniarka, sanitariusz, gimnastyczka i jej trener tworzą grupę, która świadczy wyjątkowe usługi. Za pieniądze zastępują zmarłych ludzi, ucząc się ich zachowań, przyzwyczajeń i ról, które kiedyś odgrywali. Pomagając innym po stracie najbliższych, sami znajdują się w sytuacjach, których nie da się do końca przewidzieć. Wynajęci przez rodzinę, krewnych lub kolegów zmarłych starają się jak najlepiej zapełnić pustkę po tych, którzy odeszli.

Parking królów, godz. 19.00, bilety: 7 zł,

Trzydziestoparoletni Junior (Gísli Örn Garðarsson) wraca wraz z przyjacielem Rupertem (Daniel Brühl) z Niemiec do rodzinnego domu na Islandii, którym okazuje się być stara przyczepa zaparkowana na Parkingu Królów. Mieszkają tu różni, rozczarowani życiem odmieńcy, połączeni dziwną nicią powiązań rodzinnych. Wracając do domu, Junior ma nadzieję, że ojciec wyciągnie go z tarapatów. W domu, a właściwie w przyczepie, rządzi babcia, która udaje się na spacery z wypchaną foką i lubi słuchać metalowej muzyki w samochodzie sąsiadów. Każdy z mieszkańców Parkingu ma jakieś tajemnice i prowadzi dość ekscentryczny tryb życia. Powrót syna wywołuje lawinę nieoczekiwanych zdarzeń, które zmieniają oblicze Parkingu Królów.

Zagubieni w miłości, godz. 21.00, bilety: 7 zł,

Daniel (Roman Duris) podczas przypadkowej konfrontacji w paryskim metrze poznaje starszego mężczyznę (Jean-Hugues Anglade), którego imienia nigdy nie poznajemy. Ten wyznaje mu miłość, otwarcie i bezkompromisowo domagając się odwzajemnienia uczucia. Śledzi Daniela, włamuje się do jego domu, bez pardonu wdziera w jego życie. Ale Daniel ma inne zmartwienia na głowie: desperacko stara się uratować swój związek z Sonią (Charlotte Gainsbourg), coraz bardziej chłodną i w jego życiu nieobecną.

... w Czeskim Cieszynie

28-29 sierpnia Merida waleczna, godz. 17.45, bilety: 70 Kč,
31 sierpnia Merida waleczna, godz. 15.45, bilety: 70 Kč,

Merida jest doskonałą łuczniczką a zarazem porywczą córką króla Fergusa i królowej Elinor. Niezależna i zdecydowana iść własną drogą, Merida postępuje wbrew prastarym zwyczajom, którym hołdują władcy krainy. Jej czyny przypadkowo sprowadzają na królestwo chaos i zniszczenie, a kiedy dziewczyna szuka pomocy u tajemniczej staruszki, ta spełnia jej niefortunne życzenie. Niebezpieczeństwo zmusza Meridę do odkrycia prawdziwej odwagi, by cofnąć straszliwą klątwę, zanim będzie za późno.

29 sierpnia Projekcja plenerowa: Zakochani w Rzymie, godz. 20.00-21.00, bilety: 25 Kč,
(w przypadku niepogody projekcja z terenu przy KaSS Strzelnicy zostanie przeniesiona do kina Central na godz. 21.00),

"Zakochani w Rzymie" to komedia, która przedstawia jak w kalejdoskopie historie kilku osób rozgrywające się w jednym z najbardziej urokliwych miast na świecie. Poznajemy kolejno: znanego amerykańskiego architekta, który właśnie przeżywa drugą młodość; przeciętnego mieszkańca Rzymu, który nieoczekiwanie staje się największym celebrytą w mieście; młodą parę z prowincji, która zostaje uwikłana w splot romantycznych zdarzeń oraz amerykańskiego reżysera operowego, który odkrywa niezwykły talent u włoskiego przedsiębiorcy pogrzebowego. "Zakochani w Rzymie" Woody’ego Allena to film o ludziach, którzy przeżywają w Rzymie - mieście romansów i komedii - przygody, które odmienią ich życie na zawsze.

30-31 sierpnia Niezniszczalni 3, godz. 20.00, bilety: 110 Kč, (OPIS POWYŻEJ)

29 sierpnia

SFart w Strumieniu

W dniach od 29 do 30 sierpnia w Strumieniu odbędzie się 4. edycja strumieńskiego festiwalu artystycznego - SFart. Pierwszego dnia w programie znalazły się wernisaże wystaw: Agnieszka Kawa "Rekonstrukcja wspomnień" - fotografia oraz Natalia Pawlus "Pomiędzy bielą a czernią" - grafika (galeria emgok, piątek, 29 sierpnia, godz. 18.00). W sobotę, 30 sierpnia impreza odbywać się będzie pod wielkim namiotem w strumieńskim parku. W programie drugiego dnia przewidziano: zajęcia-warsztaty dla dzieci, "scena dla każdego" czyli możliwość zaprezentowania swojej twórczości na scenie, przegląd zespołów muzycznych (Black Bee, F.M.M., Shima, The Posit), koncert Natalie Loves You, pokaz teatru ognia oraz kino na świeżym powietrzu. Szczegółowy program znajduje się tutaj. Wstęp na wszystkie punkty programu jest bezpłatny.

Boutique w Avion Noiva

W piątek, 29 sierpnia o godz. 17.30, kawiarnia i czytelnia Avion/Noiva zaprasza na koncert zespołu Boutique, w skład której wchodzą: Noemi Bocek, Magdalena Waniová, Renata Bocková, Helena Cemerková (śpiew), Petr Heczko (gitara), Lucie Troszoková (saksofon tenorowy), Standa Mitrenga (trąbka), Marek Fajkus (instrumenty klawiszowe), Jiří Zabystrzan (gitara basowa), Adam Staszczak (perkusja). Bilety w cenie 60 KČ.

Plenerowy Teatr dla Dzieci: "Eliza w krainie zimy"

W ramach Plenerowego Teatru dla dzieci zapraszamy do Parku Turystyki w Brennej na przedstawienie "Eliza w krainie zimy". Eliza wyrusza na poszukiwanie braciszka, który zgubił się w wielkim mieście. Spektakl w wykonaniu Teatru "Bajkowe Skarbki Śląska" pokazuje wartość współpracy w grupie, propaguje radość i pozytywne nastawienie do świata. Początek spektaklu godz. 16.30. Wstęp wolny.

Z humorem pod unijnym nadzorem w Wiśle

Telewizję Katowice zaprasza na drugą odsłonę kabaretonu z funduszami unijnymi w tle. Impreza odbędzie się w piątek, 29 sierpnia o godzinie 20.00 w wiślańskim amfiteatrze. Na scenie pojawią się: Kabaret NOC, Marcin Zbigniew Wojciech, Kabaret Jurki oraz Kabaret RAK. W rolę gospodarza wieczoru, wcieli się Krzysztof Respondek. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny, by bawić się z nami, trzeba jednak posiadać wejściówki, można je odebrać w kasach Wiślańskiego Centrum Kultury i Informacji, Plac Bogumiła Hoffa 3. Relacja z widowiska, już we wrześniu, na antenie Telewizji Katowice.

Stara Rzeka czyli Kuba Ziołek

- Próbując wyjść w przestrzeń publiczną i stworzyć niepowtarzalny klimat koncertu, chcemy zaprosić widzów po raz drugi na wzgórze zamkowe w Cieszynie, gdzie artysta będzie mógł dokonać fuzji natury i techniki. Eksperymentalny charakter koncertu narzuca na widzów i organizatorów ładunek niepewności i zaskoczenia - opisują kolejny koncert w ramach projektu GRA/GRA/nica, jego organizatorzy. Tematem przewodnim jest proces. Stara Rzeka zaleje nas dźwiękami rozchodzącymi się ponad powierzchnią tafli wody oraz drzew okalających zabudowania zamku. Razem z prądem rzeki Olzy będziemy przenosić się w kolejne przestrzenie i słuchać utworów artysty w kompilacji z naturą. Koncert na wzgórzu zamkowym w Cieszynie odbędzie się w piątek, 29 sierpnia, o godz. 21.00. Wstęp wolny. Więcej na temat koncertu pisaliśmy w artykule: "Stara Rzeka czyli Kuba Ziołek zagra w Cieszynie".

Pożegnanie wakacji na rynku w Cieszynie

Cieszyński Ośrodek Kultury "Dom Narodowy" zaprasza na pożegnanie wakacji, które będzie miało miejsce na rynku w Cieszynie, w najbliższy piątek, 29 sierpnia. W programie m.in. piknik rodzinny (pokazy, gry i zabawy), koncerty zespołów: Cocotier (flamenco, folk, latino, gypsy), De facto (przeboje pop i dance), Czarno-Czarni oraz Silesian Sound System. Szczegółowy program imprezy znajduje się tutaj.

30 sierpnia

18. Międzynarodowa Noc Nietoperzy

Fundacja im. Zofii Kossak z Górek Wielkich zaprasza do udziału w 18. Międzynarodowej Nocy Nietoperzy w Dworze Kossaków, która odbędzie się w sobotę, 30 sierpnia. W programie: wernisaż wystawy pokonkursowej "Nietoperz - fajny zwierz” (godz. 17.30, Wieczór z Gackiem (wykład i obserwacja nietoperzy w parku - godz. 18.15) oraz koncert zespołu Chwila Nieuwagi (godz. 20.00). Wstęp wolny.

Letni Piknik w Parku Pokoju

- Burmistrz Cieszyna Mieczysław Szczurek likwiduje zakazy w Parku Pokoju! Teraz możemy swobodnie kocykować, grać w piłkę, jeździć na desce, na hulajnodze, tańczyć i śpiewać. Kolejny piknik przed nami - takimi słowami organizatorzy pikniku zapraszają do Parku Pokoju. W programie poczęstunek, niespodzianki dla dzieci oraz koncert zespołu David Fly. Wstęp darmowy. Początek imprezy o godz. 15.00. Koncert zespołu przewidziany jest na godz. 18.00.

Żywe lekcje tradycji

Starosta Cieszyński wraz z miejscowym kołem Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego w Mostach koło Jabłonkowa serdecznie zapraszają "Żywe lekcje tradycji - zachowanie wspólnego dziedzictwa Górali Śląskich na pograniczu polsko-czeskim", które odbędą się w najbliższą sobotę, 30 sierpnia w "Chacie u Niedźwiedzia", czyli budynku dawnej szkoły, wchodzącej w skład Enklawy Budownictwa Drewnianego przy Muzeum Beskidzkim w Wiśle. W programie m.in. pokaz i nauka dawnych sposobów pisania w szkole, występ kapel i zespołów muzycznych, prelekcja: Jesienne świętowanie - dożynki. Folklor taneczno-muzyczny górali wiślańskich. Tradycyjne tańce, warsztaty z wyplatania koszy oraz prezentacja i degustacja tradycyjnych potraw góralskich. Impreza odbywać się będzie w godz. od 11.00 do 15.00. Wstęp wolny.

Strachy na Zamku

Zamek Cieszyn tradycyjnie już żegna wakacje zabawą plenerową z odrobiną … czarnego humoru. Na Wzgórzu Zamkowym zagoszczą najróżniejsze upiory, strzygi i wszelkiej maści straszydła. Plenerową imprezę rozpocznie przemarsz straszydeł z KaSS Střelnice (Czeski Cieszyn) na Wzgórze Zamkowe, gdzie na najmłodszych będą czekały konkursy i zabawy, a także stoiska ze słodyczami oraz strasznymi gadżetami. Nie zabraknie konkursu na najstraszniejsze straszydło. Najciekawiej przebrani uczestnicy mogą liczyć na nagrody. O godz.19.30 zapraszamy na Kosmiczną zabawę, czyli interaktywny program dla dzieci. Spotkanie zakończy pokaz sztucznych ogni nad Olzą. Wstęp jest bezpłatny.

Szczegółowy program: 

- godz. 18.30 - wyjście pochodu sprzed KaSS Střelnice 
- godz. 18.50 - gry i zabawy dla dzieci 
- godz. 19.30 - Kosmiczna zabawa - interaktywny program dla dzieci
- godz. 20.30 - pokaz sztucznych ogni nad Olzą

Śląska Sobota w Wiśle

Wiślańskie Centrum Kultury zaprasza na Śląską Sobotę, która odbędzie się w 30 sierpnia, o godzinie 17.00 w wiślańskim amfiteatrze. Wystąpią: Mirek Szołtysek oraz Kabaretowa Grupa Biesiadna. Wstęp wolny.

Pchli targ w Ustroniu

W sobotę, 30 sierpnia na rynku w Ustroniu odbędzie się Pchli Targ, w ramach którego będzie można bezpłatnie wystawić niepotrzebne przedmioty na sprzedaż. Mogą to być zabawki, książki, RTV, AGD, elektronika, rękodzieło itp. Szczegółowych informacji udzielają organizatorzy pod numerem telefonu: 33 8579 331.

Pożegnanie Lata w Zebrzydowicach

Pożegnanie Lata w Zebrzydowicach odbędzie się w sobotę, 30 sierpnia w amfiteatrze oraz na terenach wokół Zamku w Zebrzydowicach. Podczas imprezy w amfiteatrze wystąpią: kabaret "To - nie my", Format: C z Krakowa, Orchidea z Karwiny oraz zespół Tabu. Bilety w cenie: 30 zł do nabycia w restauracji Hotelowa (Zebrzydowice, ul. Kochanowskiego 39). Rezerwacja biletów: tel. 500 122 281. W cenie biletu: wstęp na koncerty + posiłek lub napój oraz udział w loterii. Wstęp na imprezę wokół Zamku w Zebrzydowicach jest wolny. Początek imprezy o godz. 13.00. W programie pokazy strażackie oraz off road'owe, zumba fitness pod gołym niebem oraz nocna dyskoteka.

31 sierpnia

I Jarmark Kultury i Sztuki w Górkach Wielkich

Artystyczne Lato u Kossaków 2014 jest już blisko finału. Jego zwieńczeniem będzie I Jarmark Kultury i Sztuki w Górkach Wielkich, na który odbędzie się w niedzielę, 31 sierpnia między godz. 10.00 a 16.00. Na sprzedaż wystawione zostaną grafiki, obrazy i rzeźby powstałe podczas III Warsztatów Działań Kreatywnych oraz VII Międzynarodowego Pleneru Rzeźbiarzy. Inspiracją dla artystów były motywy zaczerpnięte z książek Zofii Kossak. Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na działania Fundacji im. Zofii Kossak.

Koncert zespołu "Chwila nieuwagi"

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu zaprasza na koncert zespołu "Chwila nieuwagi", który odbędzie się w niedzielę, 31 sierpnia o godz. 19.00 w sali widowiskowej strumieńskiego emgoku. Wstęp wolny.

Kabaretowe Pożegnanie Lata czyli III Biesiada w Ustroniu

W niedzielę, 31 sierpnia w ustrońskim amfiteatrze odbędzie się Kabaretowe Pożegnanie Lata czyli III Biesiada w Ustroniu. Na jednej scenie w oryginalnym, przygotowanym specjalnie na tę okazję programie artystycznym spotkają się największe gwiazdy, których specjalnie nie trzeba przedstawiać: Kabaret Młodych Panów, który właśnie w Ustroniu postanowił świętować swoje dziesiąte urodziny oraz Kabaret Marcina Dańca. Bilety w cenie: 50 zł do nabycia Miejskim Domu Kultury "Prażakówka" (ul. Daszyńskiego 28, I piętro, Sekretariat/Kasa) w godz.: pn. - pt.: 8.00 - 15.00. Więcej informacji o imprezie można znaleźć tutaj.

Pożegnanie lata w EtnoChacie Topolej

W niedzielę, 31 sierpnia EtnoChata Topolej zaprasza na imprezę muzyczno-taneczna podczas której zagra DJ Alebazi. Impreza na pożegnanie lata wystartuje o godz. 17.00. Wstęp wolny. Szczegółowe informacje na stronie www.topolej.pl.

Dożynki w powiecie

Brenna

Gmina Brenna zaprasza na Dożynki Ekumeniczne, które odbędą się w niedzielę, 31 sierpnia. W programie m.in.: przemarsz tradycyjnego korowodu dożynkowego, nabożeństwo ekumeniczne, koncerty Chórów i Orkiestry Dętej, koncerty Zespołów Regionalnych, koncert Katarzyny Zaręby & Eli, Broni, Wandy z Chóru Benedictus oraz festyn z zespołem Kontrast Band. Szczegółowe informacje na temat dożynek w Brennej można znaleźć tutaj.

Goleszów

W sobotę i niedzielę, 30 i 31 sierpnia na kolejne Dni Gminy Goleszów czyli Dożynki Gminne zaprasza gmina Goleszów oraz Gminny Ośrodek Kultury. Święto plonów odbędzie się na placu pomiędzy urzędem gminy, a szkołą podstawową w Goleszowie. W programie m.in. występ Zespołu Pieśni i Tańca "Goleszów, koncert orkiestry dętej "Glorieta" z Jaworza, koncert Damiana Holeckiego, orkiestry dętej "Dechówka" z Międzyrzecza, koncert "Kapeli Stela" oraz pokaz teatru ognia. Szczegółowy program dostępny jest tutaj.

Hażlach

Wójt Gminy, Gminny Ośrodek Kultury w Hażlachu oraz Rada Sołecka Hażlacha serdecznie zapraszają na "Dożynki Gminne”, które odbędą się w Hażlachu w sobotę, 30 sierpnia. Wyjazd po Gazdów o godz. 12.00 sprzed budynku GOK przy ul. Głównej 37. Powrót korowodu jest spodziewany ok. godz. 14.30. Początek obrzędu dożynkowego w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej o godz. 15.00. Szczegóły oraz program dostępne są tutaj.

Zabłociu

V Dożynki Wiejskie w Zabłociu odbędą się w niedzielę, 31 sierpnia. W programie m.in. msza święta dożynkowa, korowód dożynkowy, przedstawienie obrzędu dożynkowego przez Zespół "Szpasowici", występ teatralny oraz festyn dożynkowy. Szczegółowy program dostępny jest tutaj.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama