, wtorek 10 grudnia 2019
Kultura na weekend… 70. Gorolski Święto
To jeden z najstarszych festiwalów folklorystycznych w Republice Czeskiej  fot: arch. GCDodaj do Facebook

Kultura na weekend… 70. Gorolski Święto

red.
W ten weekend startuje bardzo dobrze znane na Śląsku Cieszyńskim i nie tylko 70. Gorolski Święto. Ponad to muzyczne atrakcje dla turystów znajdziemy w Dębowcu oraz w Cieszynie. Nie zapominajmy również o kończącym się w niedzielę 54. Tygodniu Kultury Beskidzkiej.

Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne „Gorolski Święto”
To jeden z najstarszych festiwalów folklorystycznych w Republice Czeskiej i największy urządzany przez organizację pozarządową. To niewątpliwe trzy niezwykłe dni, w których uczestniczy około 15 tysięcy osób. Kolejne i w tym roku − okrągłe, bo 70. „Gorolski Święto” − potrwa od 4 do 6 sierpnia.
O tym, co będzie się działo podczas tegorocznego święta, można przeczytać w artykule: Gorolski Święto ma swój jubileusz.

Lato w Dębowcu
Gminny Ośrodek Kultury w Dębowcu na lato 2017 przygotował cykl imprez, które ściągają co niedzielę wielu turystów. Nie inaczej będzie już 6 sierpnia, ponieważ w scenerii tężni solankowej wystąpi Lunatyp. Zespół zaprezentuje swoją debiutancką płytę „Czarownicą Chcę Być”. Lunatyp to zespół, który obraca się w spokojnych, lirycznych klimatach, oscylujących wokół gatunków takich jak: jazz, pop, soul, poezja śpiewana, piosenka aktorska. Wysoka wrażliwość i spokój, który oferują, zmusza do przemyśleń, zatrzymania się i zastanowienia. W kwietniu 2017 r. wydał swój autorski materiał na debiutanckiej EPce „Czarownicą chcę być”. Zespół wystąpił między innymi na festiwalach: Slot Art Festiwal, Festiwal ART +, Śląski Studencki Festiwal Nauki. Dagmara Dorda, Michał Kasztura, Kuba Waluś zaprezentują się w dębowieckim Parku Jubileuszowym o godzinie 17:00.

Lato z Muzyką
To już ostatni koncert z tego cyklu. Przed widzami w Parku Pokoju w Cieszynie na koniec „Lata z Muzyką” zaprezentuje się Art Music Trio. To zespół o brzmieniu charakteryzującym największych wykonawców muzyki świata. Swoimi wykonami nawiązują do argentyńskiego tanga, muzyki francuskiej, filmowej, standardów jazzowych oraz utworów muzyki klasycznej i rozrywkowej. Koncert odbędzie się w Parku Pokoju przy ulicy Regera o godzinie 16:00.

Tydzień Kultury Beskidzkiej
Plan na najbliższe dni można dostępny w artykule: Trwa 54. Tydzień Kultury Beskidzkiej .

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama