, sobota 19 września 2020
Kamera - akcja. Kino bez przemocy w Strumieniu
Projekt "Kamera - akcja. Kino bez przemocy" skierowany jest do dzieci i młodzieży z obszaru gminy Strumień. fot: M. SabinokDodaj do Facebook

Kamera - akcja. Kino bez przemocy w Strumieniu

PAULINA KRZYŻOWSKA
Kamera - akcja. Kino bez przemocy w Strumieniu

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny, ilość uczestników ograniczona. fot. M. Sabinok

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu zaprasza dzieci i młodzież do wspólnego tworzenia filmu poruszającego problem przemocy. Projekt "Kamera - akcja. Kino bez przemocy" będzie obfitował w liczne atrakcje.

Projekt "Kamera - akcja. Kino bez przemocy" skierowany jest do dzieci i młodzieży (od lat siedmiu) z obszaru strumieńskiej gminy. Jest całkowicie bezpłatny, ilość uczestników ograniczona. Zapisy trwają w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Strumieniu oraz świetlicach środowiskowych w: Bąkowie, Drogomyślu, Pruchnej, Zabłociu i Zbytkowie.

Podejmowane w ramach projektu działania mają za zadanie zwrócić uwagę młodych ludzi na problem przemocy oraz zobrazować go. - W planach są warsztaty profilaktyczne, plastyczne i filmowe. Grupa, która powstanie będzie wspólnie tworzyć film poruszający problem przemocy. Finalne dzieło będzie rozpowszechniane w gminie oraz w Internecie - mówi Kazimiera Habarta, gminny koordynator prac świetlic środowiskowych w Strumieniu.

Jednak sama praca nad filmem to nie jedyne atrakcje jakie oferują organizatorzy. Uczestników warsztatów czekają dodatkowo wycieczki do Łodzi oraz do Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. W planach jest również wyjazd do Aquaparku w Tarnowskich Górach.

Projekt "Kamera - akcja. Kino bez przemocy" realizowany jest w ramach Programu Osłonowego "Wspieranie jednostek samorządu terytorialnego w tworzeniu systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie". Jest on realizowany przez gminę Strumień przy współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama