, sobota 18 września 2021
"Ekorewolucja" w wydaniu cieszyńskiej młodzieży
Młodzież na potrzeby konkursu zorganizowała akcję ekologiczną na cieszyńskim rynku. fot: Bronisław Brachaczek



Dodaj do Facebook

"Ekorewolucja" w wydaniu cieszyńskiej młodzieży

KATARZYNA KOCZWARA
"Ekorewolucja" w wydaniu cieszyńskiej młodzieży

Młodzież nie tylko nakręciła film, przygotowała także gazetkę szkolną poświęconą tematyce proekologicznej. fot. Bronisław Brachaczek

Jako jedyna szkoła w powiecie Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych (ZPSWR) z Cieszyna startuje w konkursie "Ekorewolucja". Walczą o cenne nagrody dla szkoły i siebie. Potrzebują głosów, by dostać się do ścisłej czołówki.

Podopieczni ZPSWR w Cieszynie to dzieci i młodzież niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym, z autyzmem, nie jest to jednak młodzież z upośledzeniem społecznym. Grupa młodych ludzi, uczestnicząca regularnie w zajęciach kółka fotograficznego, przystąpiła do niecodziennego konkursu. - Założeniem "Ekorewolucji" jest nie tylko zrobić film, ale także zrealizować przedstawiony na nim pomysł - wyjaśnia Bronisław Brachaczek, opiekun młodzieży i koordynator projektu.

Cieszyńska młodzież jako Ekologiczni Majsterkowicze ocieplili i uszczelnili okna w jednej ze szkolnych sal. - Od sponsora otrzymaliśmy potrzebne środki finansowe. Wspólnie zrobiliśmy zakupy w jednym ze sklepów budowlanych. Same prace z uwagi na ich specyfikę wykonali szkolni konserwatorzy - wyjaśnia nauczyciel.

Film opowiadający o oszczędnościach płynących z odpowiedniej termoochrony budynków można obejrzeć w sieci. Do 9 grudnia można także głosować na efekt pracy uczniów. Każdego dnia każdy może oddać jeden głos. ZPSWR jest jedyną szkołą z powiatu biorącą udział w konkursie. - Wspierają nas zaprzyjaźnione szkoły, prosimy o kolejne głosy - przekonuje Bronisław Brachaczek. Jego podopieczni bardzo lubią brać udział w takich przedsięwzięciach. - Są twórczy, nie mają problemu z występowaniem przed kamerą - zauważa pedagog. Na swoim koncie mają już sukcesy - wygrali dla szkoły tablicę multimedialną. Teraz mogą dla szkoły zdobyć wyposażenie pracowni multimedialnej a dla siebie elektroniczne czytniki książek. Przewidziane są także nagrody dla głosujących internautów.

Głosować na film cieszyńskiej młodzieży można TUTAJ

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

No, czyli jednak ocieplenie jest dobre a nie złe! Mówiłem to już dawno a dziś potwierdzają to nawet ci ekolodzy.
Może więc należy zacząć zwalczać tych ekologów i te organizacje, które walczą z globalnym ociepleniem?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama