, piątek 10 kwietnia 2020
Wisła: Młodzież recytowała poezję metafizyczną
Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem młodzieży. Ostatecznie wyłoniono 16 finalistów. fot. Łukasz Bielski/wisla.pl Dodaj do Facebook

Wisła: Młodzież recytowała poezję metafizyczną

KATARZYNA KOCZWARA
Wisła: Młodzież recytowała poezję metafizyczną

Uczestników oceniało jury w składzie: prof. Tadeusz Sławek - wykładowca Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Lidia Tarczyńska - redaktor TVP Katowice, Andrzej Warcaba - aktor Teatru Śląskiego w Katowicach i Joanna Klima. fot. Łukasz Bielski/wisl


Wisła: Młodzież recytowała poezję metafizyczną

Michał Madzia z wiślańskiego ogólniaka dostał się do finału. fot. Łukasz Bielski/wisla.pl


Wisła: Młodzież recytowała poezję metafizyczną

Poezja wciąż fascynuje młodych ludzi. fot. Łukasz Bielski/wisla.pl

Po raz dziewiąty w Wiśle zorganizowano półfinał Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Metafizycznej. Powiat cieszyński reprezentowały dwie szkoły. Skala zainteresowania pokazuje, że fascynacja poezją nie słabnie.
W poniedziałek, 4 kwietnia, wiślański Dom Zborowy gościł młodzież z całego województwa śląskiego. - Przyjechałyśmy z Rybnika, będziemy recytować wiersze Bułata Okudżawy. Wiersze pokazują wnętrze duszy ludzkiej, za ich pośrednictwem można wyrazić siebie, swoje emocje, to jest piękne - wyznała Aneta Nowak.

Wśród 45 uczestników półfinałowego spotkania tylko 3 reprezentowało powiat cieszyński - Michał Madzia z Liceum Ogólnokształcącego im. Pawła Stalmacha w Wiśle oraz Paulina Kozłowska i Agnieszka Świerczek z Zespołu Szkół Gastronomiczno - Hotelarskich im. Władysława Reymonta w Wiśle. - Interesuję się teatrem, a interpretacja tekstu także się na to składa. Zaprezentowałem utwór "Śmierć idioty" Charlesa Bukowskiego - poezję nieco niszową, ale wartą uwagi - przyznał Michał Madzia.

PISALIŚMY: Wisła: Odsłonięto tablicę Szkoły Odkrywców Talentów

- Uczestników oceniało jury w składzie: prof. Tadeusz Sławek - wykładowca Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Lidia Tarczyńska - redaktor TVP Katowice, Andrzej Warcaba - aktor Teatru Śląskiego w Katowicach i Joanna Klima - informuje Małgorzata Urbańska, polonistka z wiślańskiego ogólniaka.

Ostatecznie wyłoniono 16 finalistów, wśród Paulina Kozłowska oraz Michał Madzia, dwójka uczniów z wiślańskich szkół.

Organizatorem konkursu jest I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku oraz LO im. Pawła Stalmacha w Wiśle. Konkurs odbywa się pod patronatem duchowym ks. abp. Damiana Zimonia - metropolity górnośląskiego Kościoła Rzymsko-Katolickiego oraz ks. bp. Pawła Anweilera - biskupa diecezji cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Patronat honorowy nad konkursem objęli prezydent Rybnika Adam Fudali i burmistrz Wisły Jan Poloczek. Finał konkursu odbędzie się we wrześniu w Rybniku.
Komentarze: (5)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

wspaniale!

tuż synku a co jo robiym, puknij sie w łepetyne

ale proszę - pisz tylko te swoje poezje...

zaklęcie
=====
życie piękno/
kilku zdań/
stań się mą/
poezją stań/

czas na finał w Wiśle:)

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama