, środa 24 czerwca 2020
Dariusz Waraksa laureatem nagrody im. Leny Starke
Zarząd Oddziału ZASP w Katowicach wyłonił w głosowaniu trzech laureatów tej nagrody. fot: Karin DziadkovaDodaj do Facebook

Dariusz Waraksa laureatem nagrody im. Leny Starke

KT
Dariusz Waraksa, aktor Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie, został laureatem tegorocznej nagrody im. Leny Starke przyznawanej za kreację aktorską przez katowicki oddział Związku Artystów Scen Polskich.

Nagroda im. Leny Starke, przyznawana jest od roku 1990, a jej fundatorką jest Julia, córka Leny Starke. Zarząd Oddziału ZASP w Katowicach wyłonił w głosowaniu trzech laureatów tej nagrody. Wśród nich znalazł się Dariusz Waraksa. Na Scenie Polskiej Teatru Cieszyńskiego gra już od niespełna 16 lat. Trafił tutaj z Białegostoku, gdzie ukończył Akademię Teatralną im. Zelwerowicza. Na studiach zafascynował się teatrem antropologicznym Wierszalin z siedzibą w Supraślu. Kiedy współzałożyciel Wierszalina, Piotr Tomaszuk objął dyrekcję w Teatrze Banialuka w Bielsku-Białej, Waraksa pojechał na Podbeskidzie by właśnie tam starać się o angaż. Dowiedział się jednak, że zespół był już kompletny. Dwie koleżanki z roku pochodzące z Zaolzia poleciły Dariuszowi Waraksie, by spróbował w zajrzeć do Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie. Tam zaangażował go Rudolf Moliński, ówczesny dyrektor Sceny Polskiej.

Obecnie Waraksę możemy zobaczyć w spektaklu „Job interviews”, a wcześniej w „Klubie kawalerów”, „Lampce Oliwnej”, „Opowieści wigilijnej”, czy w „Ondraszku”. Widzom Teatru Cieszyńskiego zapadła również w głowie kreacja nieśmiałego czterdziestolatka w „Plotce”, w którą wcielił się właśnie Dariusz Waraksa. O spektaklu pisaliśmy tutaj: http://gazetacodzienna.pl/artykul/kultura/premierowa-sila-plotki-na-desk...

Polecamy również wywiad zamieszczony na łamach Tramwaju Cieszyńskiego: https://issuu.com/aprspot/docs/tc_06-07

Dariuszowi Waraksie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama