, wtorek 12 maja 2020
Cieszyn: Nowa wystawa w UL-u Kultury
Założeniem wystawy było pokazanie innej, wzbogaconej o obraz fotograficzny formy terapii, której doświadczenie ułatwia poradzenie sobie z bolesnymi wspomnieniami.  fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Cieszyn: Nowa wystawa w UL-u Kultury

RED. / MAT.PRAS.
„Sztuka fotografii - sztuka przetrwania" to wystawa prac powstałych w ramach warsztatów rozwojowych dla kobiet, mających na celu przepracowanie trudnych doświadczeń życiowych za pomocą fotografii. Wernisaż wystawy już 26 października o godz. 19.00 w UL-u Kultury Pracowni Dobrych Praktyk w Cieszynie.

Warsztaty, przeprowadzone przez psychoterapeutkę dr Helenę Zakliczyńską i fotografkę Ankę Sielską, podzielone zostały na część grupową i indywidualną. W ramach pracy w grupie uczestniczki sięgnęły do swoich albumów rodzinnych, by z pomocą psychoterapeutki dotrzeć do wspomnień budujących ich tożsamość. Zbiory zdjęć przybrały nową formę - albumów rodzinnych ukształtowanych świadomie - z wielką dbałością o formę, z intencją przekazania pamięci o bliskich kolejnym pokoleniom. Natomiast podczas warsztatów indywidualnych uczestniczki pracowały z fotografką nad obrazami, przedstawiającymi trudne, często traumatyczne wydarzenia, których doświadczyły w swoim życiu. Nowo powstałe fotografie pozwoliły zobaczyć je z innej perspektywy, pomocnej w akceptacji przeszłości i pozwalającej zaczerpnąć z tego doświadczenia, zamiast je negować.

Założeniem wystawy było pokazanie innej, wzbogaconej o obraz fotograficzny formy terapii, której doświadczenie ułatwia poradzenie sobie z bolesnymi wspomnieniami. Za realizację warsztatów i organizację wystawy odpowiadały dr Helena Zakliczyńska oraz Anka Sielska. Kuratorką wystawy jest Maga Sokalska.

Wernisaż wystawy „Sztuka fotografii - Sztuka przetrwania" odbędzie się 26 października o godz. 19.00 w UL-u Kultury Praconi Dobrych Praktyk, ul. Srebrna 1 w Cieszynie. Partnerem wystawy jest Galeria Szara z Katowic.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Ul - to ponownie po barwnej "Szarej", ważne oraz istotne w Cieszynie - miejsce! bez kilku takich dynamicznych miejsc, Cieszyn obumarłby - ożywiany kiermaszem i capstrzykiem komercji oraz przaśnej rozrywki...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama