, sobota 28 marca 2020
Aktywne i ciekawe ferie zimowe
Gdzie szukać miejsc na aktywne i ciekawe spędzenie wolnego czasu? Oto kilka propozycji. fot: pixabay.comDodaj do Facebook

Aktywne i ciekawe ferie zimowe

red.
Ferie trwają w najlepsze. Z tej okazji w wielu gminach powiatu cieszyńskiego odbywają się zajęcia i wydarzenia dedykowane specjalnie dla dzieci i młodzieży. Gdzie szukać miejsc na aktywne i ciekawe spędzenie wolnego czasu? Oto kilka propozycji.

W Cieszynie i okolicznych miastach ferie zimowe zaczęły się już na dobre, a dzieci szaleją na koloniach i zajęciach dodatkowych. Dla tych, którzy spóźnili się z zapisaniem swoich pociech na zajęcia, nie muszą się martwić. Nadal znajdzie się wiele miejsc, gdzie ich dziecko może spędzić aktywnie czas.

Cieszyńskie lodowisko zaprasza uczniów cieszyńskich szkół podstawowych i gimnazjalnych na darmową ślizgawkę od godz. 12:00 –13:00 w dniach 11-15 luty. W pozostałych godzinach cena biletu normalnego wynosi to 6 zł, a ulgowego 4 zł. Pełny harmonogram ślizgawek dostępny jest na stronie lodowiska.

W drugim tygodniu ferii (19-21 luty) dzieci mogą wziąć udział w zajęciach snowboardowych i narciarskich na stoku Cieślarówka w Cieszynie. Zajęcia prowadzone będą przez doświadczonych instruktorów. Kolejną atrakcją na Cieślarówce będą Mistrzostwa Ferii 2019, w piątek 22 lutego. Warunkiem są jednak sprzyjające warunki śniegowe.

W Hali Widowiskowo – Sportowej w Cieszynie prowadzona będzie ,,Aktywna Zima w mieście". W ramach akcji odbędą się zajęcia, które poprowadzi Klub Sportowy LUCE Cieszyn. Zaplanowana jest nauka jazdy na łyżwach dla dzieci i młodzieży z motywem hokeja. Nie zabraknie również edukacji o bezpieczeństwie ,,Jeżdżę z głową - jeżdżę w kasku". Zajęcia na lodowisku odbywać się będą 11-13, 15, 18, 20 oraz 22 lutego w godzinach 17:30 – 18:45.

Natomiast 23 lutego od 17:00 do 19:00 odbędzie się zakończenie ferii: ,, Dyskoteka na łyżwach" - zabawa na łyżwach dla dzieci i młodzieży z udziałem rodziców.

Książnica Cieszyńska z kolei zaprasza uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych na pokazy i warsztaty z dziejów książek, kultury piśmienniczej oraz historii Śląska Cieszyńskiego. Pojawią się multimedialne prezentacje, zabytkowe rękopisy czy nauka korzystania ze zbiorów biblioteki. Zajęcia są bezpłatne i odbywać się będą 12-22 lutego o godzinie 11:00 przy ulicy Menniczej 46 w Cieszynie. Obowiązkowe jest poinformowanie o swojej obecności 10 minut przez spotkaniem w Czytelni Ogólnej Książnicy Cieszyńskiej.

Natomiast w Skoczowie w dniach 13, 14, 18 oraz 20 lutego na lodowisku przy krytej pływalni „Delfin” dzieci będą mogły wziąć udział w zabawach i grach w ramach „Wesołego lodowiska”, które rozpoczynają się o godz. 17:00. Później będzie można bawić się na "Lododisco" o godz. 18:00. Wstęp jest bezpłatny.

W Skoczowie 16 lutego wystartują zawody narciarskie w slalomie o „Puchar Kaplicówki”. Rozegrany on zostanie na stoku narciarskim "Pod Dębem" w Skoczowie na ul. Gajowej. Udział może wziąć każdy zainteresowany, każdy kto przetestować swoje umiejętności narciarskie lub przyjemnie spędzić czas.

Na zakończenie ferii zorganizowany zostanie bal karnawałowy na lodowisku. Rozpocznie się o godz. 17:00, 23 lutego. Za najciekawsze stroje przewidziane są nagrody. Również tutaj wstęp jest bezpłatny.

Z kolei, w Ustroniu w czasie ferii zimowych dzieci oraz młodzież z terenu Ustronia mają możliwość wejścia na ślizgawkę bezpłatnie w godz. 10:00 – 21:00.

Ślizgawkę można znaleźć również w Brennej. Lodowisko czynne jest w czasie tygodnia roboczego w trakcie ferii w godzinach 10:00 – 19:00 oraz 10:00 – 20:00 w soboty i niedziele. Dodatkową atrakcją jest „Disco – animacje na lodowisku” 16 lutego w godzinach 16:00 – 20:00. Wejście płatne - 5 zł (bilet normalny) oraz 2 zł (osoby poniżej 18 roku życia).

Muzeum Marii Skalickiej w Ustroniu zaprasza na „Ferie w muzeum”. W programie zaplanowane zostały zajęcia plastyczne (19-20.02), wyjazd do Chlebowej Chaty (21.02) oraz prelekcja i pokaz filmu (22.02). Wszystko odbędzie się w godzinach 10:00-13:00.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Oferowanie zajęć/ zawodów narciarsko swowbordowych na Cieślarówce zakrawa na kpine wobec nieczynnego od kilku lat wyciagu. Mimo szumnych zapewnień z prawa i lewa od lat nic w tej kwestii się nie dzieje. Zima tego roku była niezła niestety wyszło jak zawsze czyli nic. Po co było więc inwestować w urządzenia do naśnieżania jesli się z nich nie korzysta.Nawet warunki energetyczne się poprawiły bo Tauron zainstalował nową rozdzielnię i tylko stary wyciąg rdzewieje i tylko czekać jak amatorzy złomu go rozkradną, Brak wizji, koncepcji i ogólnie dobrych chęci. Po raz kolejny cieszyniacy maja możliwość się przekonać że Władza Miejska chętnie by zrobiła coś wzniosłego /np. przekształcenie Cieślarówki w całoroczny naśnieżany stok w hali /coś jak w Dubaju- koniecznie z ratrakiem/ i to było by coś ! tylko kasy nie ma i nigdy nie będzie a uruchomienie tego starego Polsporta co mamy jest zbyt trywialne i przyziemne więc sobie tym głowy nie zaprzątamy. Miał być ew. wypożyczony wyciąg przenosny na feria ale na szczęście się ociepliło, śnieg stopniał i po bólu. Tak 3mać do następnej zimy !!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama