, piątek 3 kwietnia 2020
Zaolziak na mistrzostwach świata
Michał reprezentować będzie Czechy, jednak trenuje z polską drużyną i polskim trenerem. fot: https://glos.live/Sport/detail/Chce_zasmakowac_kazdej_chwili_w_tych_mistrzostwach/0Dodaj do Facebook

Zaolziak na mistrzostwach świata

KT
Michał Staszowski, mieszkaniec zaolziańskiej miejscowości Milików w najbliższy weekend zadebiutuje na mistrzostwach świata w narciarstwie alpejskim w Szwecji.

Michał reprezentować będzie Czechy, jednak trenuje z polską drużyną i polskim trenerem. Młody sportowiec wychowywał się pod skrzydłami klubu SKI Mosty. Powołanie na imprezę mistrzowską jest dla niego dużym wyróżnieniem. Na mistrzostwach w szweckim Äre w slalomie. Wyjazd na mistrzostwa do Szwecji zapewnił sobie bardzo dobrym występem na zawodach w Bośni i Hercegowinie, choć tak naprawdę jego priorytetem na obecny sezon był start w Zimowej Uniwersjadzie w Krasnojarsku. Co prawda mistrzostwa świata trwają już od 5 lutego, jednak Michał Staszowski zmierzy się w swojej konkurencji dopiero w przedostatni dzień tej prestiżowej imprezy.

Kwalifikacje do zawodów z udziałem Michała Staszowskiego odbędą się w sobotę 16 lutego. Wystartuje w nich łącznie 50 zawodników. W niedzielę 17 lutego połowa z nich (z najlepszymi wynikami w kwalifikacjach) wystartuje finale zawodów.

Źródło: glos.live

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama