, sobota 18 września 2021
Policyjne podsumowanie weekendu: 190 interwencji
Od piątkowego popołudnia do niedzieli policjanci w powiecie przeprowadzili 190 interwencji.  fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Policyjne podsumowanie weekendu: 190 interwencji

MB/KPP
Od piątku do niedzieli policjanci w całym garnizonie cieszyńskim zatrzymali 10 sprawców przestępstw oraz 6 poszukiwanych osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Stróże prawa przeprowadzili 190 interwencji. Na drogach doszło do 8 kolizji.

Mundurowi zatrzymali dwóch pijanych kierowców. W weekend odnotowano 1 rozbój, 4 kradzieże i 1 włamanie. W tym czasie policjanci w całym powiecie zatrzymali łącznie 10 sprawców przestępstw oraz 6 poszukiwanych osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. W grupie zatrzymanych na gorącym uczynku lub po pościgu znaleźli się sprawcy: kradzieży, posiadania narkotyków oraz jeden nietrzeźwy kierowca pojazdu.

W piątek w nocy na ulicy Breńskiej w Górkach Małych policjanci ze skoczowskiego komisariatu zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę audi. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości 22-letniego mieszkańca Brennej wykazało ponad 0,8 promila alkoholu w jego organizmie.

Z kolei w niedzielę cieszyńscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 46 i 57 lat , którzy przywłaszczyli kartę bankomatową należącą do mieszkanki Opola. Jak ustalili mundurowi, mężczyźni dokonali zakupów przy użyciu skradzionej karty. Teraz policjanci ustalają straty. Większość zatrzymanych w weekend sprawców usłyszała już zarzuty i wkrótce ich sprawa trafi do sądu.

Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

W naszym biednym kraju złapanie kogoś na jeździe na podwójnym gazie nie zawsze musi skończyć się ukaraniem sprawcy. Okazuje się, że dla niezawisłego sądu alkohol może być okolicznością łagodzącą. Nie do wiary?
Pewien kierowca (przypadkowo okazało się, że to były wiceminister MSWiA) w kwietniu 2014 roku w szale alkoholowego amoku wsiadł w samochód, wyciągnął broń i strzelał gdzie i w co popadnie. Po zatrzymaniu okazało się, że we krwi ma 1,6 promila alkoholu. Sprawa trafiła do sądu i… została umorzona. Ale nie, nie, nie ma tak, że ktoś tam był wiceministrem i jest ponad prawem, nic z tych rzeczy. Otóż biegły uznał, że oskarżony będąc w stanie upojenia alkoholowego, w chwili popełniania czynu zabronionego był niepoczytalny. A niepoczytalność w naszym kraju sądzona być nie może.
Takie to niezwykłe scenariusze w naszym biednym kraju pisze samo życie!

szakal szakalowi oka nie wykole

Czy Policja pracuje tylko od piątku popołudnia do niedzieli ? Wszystkie portale tylko te osiągnięcia stróżów prawa opisują.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama