, sobota 18 września 2021
Cieszyn: Do 10 lat więzienia za kradzież herbaty?
Zatrzymani to 21 i 23 letni mieszkańcy Cieszyna. fot: KPP CieszynDodaj do Facebook

Cieszyn: Do 10 lat więzienia za kradzież herbaty?

SM/KPP CIESZYN
Policjanci z Cieszyna zatrzymali dwóch pijanych mężczyzn, podejrzanych o włamanie do lokalu gastronomicznego w centrum miasta, których łupem padło m.in. kilkanaście saszetek herbaty. Zatrzymanym dwóm mieszkańcom Cieszyna grozi teraz do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło dziś w nocy w centrum Cieszyna. - Dyżurny cieszyńskiej komendy został powiadomiony o kradzieży z włamaniem do jednego z lokali gastronomicznych na ulicy Bielskiej. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili okoliczności oraz świadków przestępstwa. Łupem sprawców padła herbata, kawa i makaron. Część skradzionego mienia odnaleziono w rejonie lokalu - informuje Rafał Domagała, rzecznik cieszyńskiej policji.

Straty wynikające z włamania są jednak większe, niż wartość skradzionego towaru. Złodzieje wybili bowiem szyby, połamali krzesła i powywracali stoły. Ponadto pozostawili po sobie napisy na ścianach, używając do tego permanentnych markerów. - Policjanci już po kilkudziesięciu minutach od zgłoszenia namierzyli w centrum obu mężczyzn odpowiadających rysopisowi. To 21 i 23 letni mieszkańcy Cieszyna. Jeden z nich miał w kieszeni marker oraz 19 saszetek herbaty. Obaj byli nietrzeźwi. Młodszy miał 1,5 promila, a starszy prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu zostali przesłuchani. Teraz o ich losie zadecyduje prokurator i sąd - dodaje Domagała.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Bo krasc to trzeba umiec jak wladza czym wiecej tym bardziej jest sie nietykalnym !!

Jakby kradli tak ja nasza Władza to by złożyli samokrytykę i po sprawie

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama