, sobota 26 września 2020
Strumień zaprasza na koncert zespołu "Strachy na Lachy" (konkurs)
12 pażdziernika muzycy zagrają koncert w Strumieniu. Ruszyła sprzedaż biletów. fot: Sławomir NakonecznyDodaj do Facebook

Strumień zaprasza na koncert zespołu "Strachy na Lachy" (konkurs)

AK
Strumień zaprasza na koncert zespołu "Strachy na Lachy" (konkurs)

Bilet w cenie 25 zł (przedsprzedaż w MGOK Strumień) oraz 30 zł w dniu koncertu. fot. mat. pras.

W piątek 12 października o godz. 20.00, w auli Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Strumieniu wystąpi zespół "Strachy na Lachy". Wesoły muzyczno-towarzyski skład, który niepostrzeżenie zmienił się w wiodący na polskiej scenie zespół rockowy.

"Strachy na lachy" to unikalny pod względem muzycznego stylu projekt znanych z Pidżamy Porno muzyków, będący połączeniem fascynacji muzyką latynoską, miejskim folkiem i prostotą tradycyjnych piosenek, uzupełnianych poetyckimi tekstami lidera, Krzysztofa "Grabaża" Grabowskiego.

W lutym 2003 roku zespół podpisał kontrakt płytowy z SP Records, w efekcie czego, powstała debiutancka płyta, zatytułowana "Strachy Na Lachy". Obok piosenek autorstwa "Grabaża", znalazły się tam kultowe szlagiery z minionych epok: piosenka z filmu "Stawiam na Tolka Banana" oraz kompozycja Krzysztofa Komedy, do słów Agnieszki Osieckiej "Nim wstanie dzień".

Wielkimi hitami stały się utwory: "Dzień dobry kocham cię", "Piła Tango", "Moralne salto" i "Jedna taka szansa na 100", które z wielotygodniowym powodzeniem okupowały listy przebojów i playlisty stacji radiowych. "Ostatki - nie widzisz stawki", "Twoje oczy lubią mnie" oraz "Chory na wszystko" z płyty "doDekafonia".

Jesienią SP Records wydaje "DEKADĘ" - jubileuszowe wydawnictwo podsumowujące 10 lat istnienia kapeli. Nowa piosenka w tym zestawie, "Awangarda, jazz i podziemie" jest pierwszym sygnałem nowej płyty, którą zespół planuje wydać w 2013 roku.

Dobiegają końca syzyfowe prace związane z wydawnictwem DVD "Przejście". - To jak na nas prawdziwa superprodukcja - przyznają muzycy. DVD będzie dostępne w sklepach od 27 września i zawierać będzie 15 utworów zarejestrowanych w Łodzi, w grudniu 2011 roku.

12 października muzycy zagrają koncert w Strumieniu. Ruszyła sprzedaż biletów. Bilet w cenie 25 zł (przedsprzedaż w MGOK Strumień), oraz 30 zł w dniu koncertu. Wszystkie szczegóły na stronie.

UWAGA! KONKURS!

Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym nagrodą są 2 podwójne zaproszenia na koncert w Strumieniu, które ufundował MGOK Strumień.

Aby wziąć udział w konkursie, należy być zarejestrowanym użytkownikiem na portalu GazetaCodzienna.pl i przesłać na adres redakcji prawidłową odpowiedź na pytanie: Jak brzmi tytuł pierwszego singla z płyty "Strachy na lachy"?

Odpowiedzi prosimy przesłać na adres konkursy@gazetacodzienna.pl. Wraz z odpowiedzią należy podać swoje dane (imię i nazwisko), nazwę użytkownika (podaną podczas rejestracji) oraz numer telefonu.

Jeśli nie jesteś jeszcze zarejestrowanym użytkownikiem, możesz to uczynić poprzez formularz dostępny pod adresem: www.gazetacodzienna.pl/user/register

Nagrodzona w konkursie osoba zostanie poinformowana drogą mailową. Nagroda będzie do odebrania przed koncertem.

Wysłanie odpowiedzi w konkursie, jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu, który jest dostępny pod adresem www.gazetacodzienna.pl/regulamin.

Konkurs został zakończony. Osoby, które wygrały, zostały poinformowane drogą mailową.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama