, poniedziałek 27 stycznia 2020
Kochankowie z ulicy Kamiennej, czyli piosenki Piaf, Demarczyk, Grechuty i Osieckiej
Małgorzata Pikus w "Słodkich rodzynkach, gorzkich migdałach" wykonała kilka utworów Agnieszki Osieckiej.  fot: Kateřina CzernáDodaj do Facebook

Kochankowie z ulicy Kamiennej, czyli piosenki Piaf, Demarczyk, Grechuty i Osieckiej

"Wieczorami na schodach i w bramach, dotykają się ręce spierzchnięte, trwają tak czasem do rana…" to fragment utworu Agnieszki Osieckiej, który jest motywem przewodnim koncertu walentynkowego, który odbędzie się w Teatrze Cieszyńskim w Czeskim Cieszynie.

Zmarznięci, biedni, nie znający Szekspira, ale zawsze ze sobą, na dobre i na złe. Tacy są "Kochankowie z ulicy Kamiennej", bohaterowie tekstu Agnieszki Osieckiej. Zakochani, bo o nich mowa będą głównymi bohaterami wtorkowego spektaklu, który odbędzie się w Czeskim Cieszynie.

"Kochankowie z ulicy Kamiennej" to opowieść o miłości trudnej, niebanalnej, idealnej, ale przede wszystkim prawdziwej. Na koncert składają się największe przeboje gwiazd polskiej sceny muzycznej. Do tej elity dołączyła także Edith Piaf, niekwestionowana legenda piosenki francuskiej.

Przy okazji spektaklu "Słodkie rodzynki, gorzkie migdały" publiczność Teatru Cieszyńskiego miała okazję zapoznać się z piosenkami Agnieszki Osieckiej, w wykonaniu aktorów Sceny Polskiej. Tym razem obok Małgorzaty Pikus, Tomasza Kłaptocza i Dariusza Waraksy na scenie pojawi się także Bartłomiej Stuchlik, który grać będzie na kontrabasie oraz Tomasz Pala, który zasiądzie przy fortepianie.

Koncert "Kochankowie z ulicy Kamiennej" odbędzie się we wtorek, 14 lutego, w Teatrze Cieszyńskim w Czeskim Cieszynie o godz. 18.00. Bilety w cenie 20 zł/120 Kč dostępne będą w kasie teatru przed rozpoczęciem koncertu.

UWAGA! KONKURS!

Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym nagrodą jest podwójne zaproszenie na koncert walentynkowy "Kochankowie z ulicy Kamiennej". Nagrodę ufundowała Scena Polska Teatru Cieszyńskiego.

Aby wziąć udział w konkursie, należy być zarejestrowanym użytkownikiem na portalu GazetaCodzienna.pl i przesłać na adres redakcji prawidłową odpowiedź na pytanie: W jakim mieście znajduje fontanna-płaskorzeźba, pomnik Kochanków z ulicy Kamiennej?

Odpowiedzi prosimy przesłać na adres konkursy@gazetacodzienna.pl. Wraz z odpowiedzią należy podać swoje dane (imię i nazwisko), nazwę użytkownika (podaną podczas rejestracji) oraz numer telefonu.

Jeśli nie jesteś jeszcze zarejestrowanym użytkownikiem, możesz to uczynić poprzez formularz dostępny pod adresem: www.gazetacodzienna.pl/user/register

Nagrodzona w konkursie osoba zostanie poinformowana drogą mailową. Nagroda będzie do odebrania w kasie teatru przed rozpoczęciem koncertu.

Wysłanie odpowiedzi w konkursie, jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu, który jest dostępny pod adresem www.gazetacodzienna.pl/regulamin

Konkurs zakończony! Osoby nagrodzone, zostaną poinformowane drogą mailową.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama