, wtorek 21 maja 2019
Zielona pracownia w Bąkowie
W ramach zadania zaplanowane jest wyposażenie ekopracowni w tablice multimedialną, projektor oraz laptop z oprogramowaniem. Obok umieszczona zostanie tradycyjna zielona tablica kredowa.  fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Zielona pracownia w Bąkowie

mat.pras.
Zielona pracownia w Bąkowie


Zielona pracownia w Bąkowie

Gmina Strumień we współpracy ze Szkoła Podstawową w Bąkowie pozyskała dofinansowanie na wyposażenie pracowni szkolnej. Wśród 43 gmin, które otrzymały dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, Gmina Strumień jest jedyną z powiatu cieszyńskiego.

Trwają przygotowania do nowego roku szkolnego. Po reformie uczniowie szkół w Bąkowie i Zabłociu będą uczęszczać do tych placówek do ósmej klasy, a dotychczas uczyły się tam dzieci do klasy szóstej. Dlatego też pilną potrzebą jest wyposażenie pracowni w budynkach tych szkół, tak, aby realizować zajęcia przyrodnicze.

Już podczas ostatniej sesji wnioskowałam o przekazanie środków z budżetu gminy na wyposażenie tych pracowni. Przekazaliśmy na ten cel 30 tys. zł. Równorzędnie szukaliśmy możliwości pozyskania pieniędzy ze źródeł zewnętrznych. Złożyliśmy dwa wnioski na wyposażenie pracowni w Bąkowie i Zabłociu. Ostatecznie pozyskaliśmy dofinansowanie w wysokości 30 tys. z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska na wyposażenie pracowni w Bąkowie – mówi Anna Grygierek, burmistrz Strumienia.

W ramach zadania zaplanowane jest wyposażenie ekopracowni w tablice multimedialną, projektor oraz laptop z oprogramowaniem. Obok umieszczona zostanie tradycyjna zielona tablica kredowa. W sali zostaną postawione nowe meble, stół ekspozycyjny do wykonania doświadczeń i pomoce dydaktyczne – tablice, preparaty, urządzenia do przeprowadzania doświadczeń. Na parapetach ustawione zostaną doniczki z kwiatami i roślinami wyhodowanymi przez uczniów. Przeprowadzony zostanie generalny remont podłogi, zaplanowane jest również odnowienie ścian i lamperii. Ściany pomalowane zostaną na żółty kolor a lamperie na zielono. Całość kolorystycznie będzie nawiązywała do kolorów trawy i słońca.

Pracownia będzie gotowa do użytku od nowego roku szkolnego. Na liście gmin, które pozyskały dofinansowanie znajdują się 43 projekty, w tym pracownia dla szkoły w Bąkowie, o która wnioskowała gmina Strumień. To jedyna gmina z powiatu cieszyńskiego, której udało się pozyskać dofinansowanie.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama