, niedziela 24 czerwca 2018
Górki Wielkie: Droga do remontu
Zadanie inwestycyjne obejmuje przebudowę pełnej konstrukcji jezdni ul. Zofii Kossak w Górkach Wielkich na długości 586,7 m. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Górki Wielkie: Droga do remontu

red.
W dniu 26 maja br. nastąpiło przekazanie placu budowy do realizacji zadania pn. „ Przebudowa drogi powiatowej 2602 S – ul. Zofii Kossak w Górkach Wielkich od mostu nad rzeką Brennicą do obrębu skrzyżowania z ul. Bielską i Zalesie” w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Jednostką prowadzącą zadanie jest Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych, a planowany termin jego zakończenia to połowa października 2017r.

Zadanie inwestycyjne obejmuje przebudowę pełnej konstrukcji jezdni ul. Zofii Kossak w Górkach Wielkich na długości 586,7 m, dostosowując przebudowaną drogę do docelowego obciążenia kategorii ruchu KR4 z ujednoliceniem szerokości jezdni do 6,5m oraz przebudowę odwodnienia poprzez wykonanie sieci kanalizacji deszczowej z wylotem do rzeki Brennicy. Nowy wygląd zyska istniejący chodnik o szerokości 2m, pobocze oraz zjazdy do posesji. Dokonana zostanie korekta geometrii łuku na skrzyżowaniu ulicy Zofii Kossak z ulicą Tatarczaną. Płytami ażurowymi zmocnione zostaną skarpy nasypu. Zadanie obejmuje również przebudowę dylatacji na moście nad rzeką Brennicą, remont pasa ruchu i zatoki autobusowej, oraz przebudowę sieci napowietrznej teletechnicznej.

Wartość zadania wynosi ok. 2,3 mln zł, z czego nieco ponad 1 mln zł stanowić będą środki pozyskane z budżetu państwa, a resztę wyłożą Powiat i Gmina Brenna - 21% wkładu własnego. O planowanych utrudnieniach w ruchu związanych z realizacja Inwestycji będziemy informować na bieżąco na stronie internetowej Starostwa, PZDP, jak również Urzędu Gminy Brenna- mówi Starosta Cieszyński Janusz Król.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama